Обман користувачів обійшовся Google у мільярди доларів

3 Січня 2024, 03:09

Корпорація Google (GOOGL.O) дала добро на врегулювання позову, автори якого звинувачують підрозділ американського техногіганта у незаконному відстеженні використання інтернету мільйонами користувачів, які були впевнені, що користуються пошуковою системою в приватному порядку.

Окружний суд Окленда (Каліфорнія) переніс на невизначений термін анонсоване на 05.02.2024 засідання, на якому планувалося розглядати груповий позов користувачів до техногіганта. Рішенню передувало досягнення сторонами домовленості про попереднє врегулювання.

Сума претензій користувальницької аудиторії до «Гугла» – близько $5 млрд. Суть попередніх домовленостей не уточнюється. Юристи у відповідь на відповідний запит агентства «Рейтерс» заявили, що домовленості про обов’язкову угоду досягнуто та пообіцяли подати суду текст офіційної угоди до 24.02.2024. До настання зазначеної дати деталі не оприлюднено.

У Google від офіційних коментарів відмовилися.

За версією позивачів, гуглівські додатки, куки та аналітика дозволяють фахівцям контролюючої компанію GOOGL.O групи Alphabet моніторити дії аудиторії користувача навіть у разі переведення браузера Chrome в режим “Інкогніто”, а інших браузерів – в режим “приватного” перегляду.

Через це, за версією позивачів, «Гугл» перетворився на непідзвітну нікому «скарбницю інформації». Це дозволяє американському техногіганту отримувати повну та вичерпну інфу про хобі та захоплення користувачів, їхнє коло спілкування, улюблену їжу, споживчі пристрасті та “потенційно незручні речі”, які дорослі люди найчастіше шукають у Мережі.

У серпні цього року суддя Івонна Гонсалес Роджерс, яка веде справу, припинила спроби Google відхилити позов. Служниця Феміди відмовилася прямо відповісти на запитання про те, чи американський техногігант давав юридичні гарантії не збирати дані громадян, які переглядають сайти в приватному режимі. За її словами, суд продовжує вивчення політики конфіденційності та публічних заяв Google на тему обмежень на збирання інформації.

Позов, про який йдеться у цьому матеріалі, подано 2020 року «мільйонами споживачів інтернет-послуг». Згадані в документі епізоди охоплюють період із 01.06.2016. Кожен із підписантів вимагає від американського техногіганта не менше $5000. Спектр викладених у документі звинувачень досить широкий – від ігнорування законів штату Каліфорнія щодо захисту недоторканності приватного життя та конфіденційності – до порушення пунктів федерального законодавства, в яких йдеться про неприпустимість прослуховування телефонних переговорів.

Позови від мільйонів користувачів об’єднані у справу “Брауна та інших проти Google LLC та ін.” (№20-03664). Матеріали передано до суду Північного округу Каліфорнії (Окружний суд США).

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!