Новий закон про посилки: одержання по ідентифікаційному коду і щонайменше 45 євро податків?

22 Лютого 2021, 10:05

Народний депутат України Олексій Кучеренко звернув увагу на поправки, подані до законопроекту про оподаткування та митне оформлення посилок, який нещодавно було схвалено у першому читанні.

Йдеться про законопроекти 4278 та 4279, які передбачають приведення безподаткової вартості та митного ліміту міжнародних експрес-відправлень до єдиного показника у 150 євро, а також упроваджують електронні реєстри для митного оформлення таких відправлень. (Зараз нараховується ПДВ у розмірі 20% на суму перевищення ліміту в 100 євро та 10% мита від суми перевищення ліміту у 150 євро.)

У facebook-повідомленні депутат закликав перевірити цю «перемогу» уважніше і кілька раз, оскільки все може виявитися геть інакше!

Так може статися і з наведеним законопроектом, якщо поглянути на подані правки до другого читання, які за попередніми обговореннями у митно-податковому комітеті мають шанси бути врахованими.

Зміна перша: тепер базою оподаткування може стати не понадлімітна сума перевищення, як було раніше, а повна вартість товару.

Якщо зараз для посилки вартістю 151 євро доведеться заплатити близько 11 євро платежів (20% від 51 євро та 10% від 1 євро), то у разі підтримки пропонованих змін — така сума може складатиме 45 євро (30% від 151 євро).

Тобто 149 євро — без платежів, 151 євро — готуйте півтори тисячі гривень «зверху».

Зокрема, відповідні зміни пропонуються правками 115, 117, 118 (див. нижче).

Зміна друга: до відомостей, що подаватимуть до митних органів після одержання посилки, пропонується включити ідентифікаційний код одержувача (окремі ініціатори навіть пропонують передбачити подання копій паспортів).

Таким чином, вбачається, що громадянам щоб отримати навіть неоподатковану посилку за долар — доведеться щоразу проходити верифікацію та надавати оператору довідку зі своїм ІПН-кодом!

Вочевидь, про отримання посилок у поштоматах та іншими сучасними і наявними способами можна бути забути — доведеться щоразу відстояти чергу на у відділенні, щоб надати оператору необхідну для цього «бумажку» (або верифікувати витяг через «Дію»). Операторам же доведеться перевіряти, а можливо й зберігати, 80 мільйонів «бумажок» на рік. Про безпеку персональних даних, наскільки різноманітнішими стануть нелегальні бази громадян та відповідні «схеми», можна навіть не коментувати.

Доречно припустити, що з такою ідентифікацією «по-новому» вже скоро знову почне лобіюватися ідея про «три посилки на місяць»?

Відповідні зміни пропонуються поправками 61, 63, 65, 67, 69.

Кучеренко також відзначив, що його поправки, подані в інтересах звичайних громадян, такі як: заборона нав’язувати митно-брокерські послуги або вимагати зайві дії/документи для оформлення посилок, обов’язок заздалегідь повідомляти одержувачів про сумніви митниці у вартості товарів, обов’язок при здійсненні переоцінки враховувати ціну в країні відправника, та кілька інших — очікувано мають небагато шансів бути схваленими.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!