Новаторська нова технологія призначена для прискорення глобальних пошуків удосконалення врожаю та прискорення його отримання, що повторює Зелену революцію післявоєнного періоду.
Про це пише Поштівка.
Платформа розмноження, розроблена командою John Innes Center, Університет Квінсленда і Університету Сіднею. Винахідники сподіваються змінити це. Він використовує теплицю або штучну середовище з покращеним освітленням для створення інтенсивних денних режимів, щоб прискорити пошук кращих сільськогосподарських культур. Використовуючи цю техніку, команда добилася виробництва пшениці від насіння до врожаю всього за 8 тижнів.
Це означає, що тепер можна вирощувати цілі 6 поколінь пшениці щороку. Д–р Brande Wulff из John Innes Center, Norwich, ведучий автор статті, пояснює, чому швидкість має значення:
«На глобальному масштабі перед нами стоїть величезна проблема у розведенні більш високодоходних і більш стійких культур. Можливість зацикліватися на більшій кількості поколінь за менший час дозволить нам швидше створювати і тестувати генетичні комбінації, шукаючи кращі комбінації для різних середовищ».
Міжнародна команда також доводить, що техніка швидкого розмноження може бути використана для ряду важливих культур. Вони отримали 6 поколінь за рік пшениці, ячменю, гороху та нуту; та 4 покоління ріпаку. Це значне збільшення в порівнянні з широко застосовуваними методами комерційного розведення. Скоросне розмноження, коли воно застосовується наряду зі звичайними методами на місцях, може стати важливим інструментом, що дозволяє досягти прогресу у розумінні генетики сільськогосподарських культур.