50% громадян Німеччини вважають доцільним продовження терміну експлуатації діючих атомних електростанцій на тлі зростання цін на енергоресурси.
Про це свідчить опитування соціологічного інституту INSA на замовлення Bild, повідомляє “Поштівка”.
35% опитаних німців виступили проти продовження експлуатації АЕС, ще 15% не змогли визначитися з відповіддю.
Найбільше противників ядерної енергії – серед прихильників “Зелених” (63%) та соціал-демократів (49%).
53% респондентів також заявили, що вони не бояться генерації електроенергії на атомних електростанціях, тоді як бояться – 38%, ще 9% не визначилися з відповіддю.
Читайте також: В Єврокомісії оцінили інвестиції в нові європейські АЕС у 500 млрд євро до 2050 року
При цьому більшість опитаних громадян Німеччини (53%) виступили проти будівництва нових АЕС у країні, натомість прихильників такої позиції – 33%, ще 13% не відповіли на питання.
Передісторія:
Рішення про заборону будівництва нових АЕС у Німеччині було ухвалене колишньою канцлеркою Ангелою Меркель після аварії на станції у Фукусімі у 2011 році.
Читайте також: Відмова від АЕС стала однією з ключових помилок Меркель – Daily Telegraph
Наприкінці 2021 року Німеччина закрила половину із шести своїх атомних електростанцій, які все ще діють.
На тлі війни Росії проти України у світі зросли ціни на енергоносії, і деякі країни почали розглядати альтернативні варіанти забезпечення енергобезпеки.
Так, уряд Німеччини хоче тимчасово залишити в резерві додаткові вугільні електростанції майже на два роки, щоб запобігти можливій нестачі електроенергії у разі раптового скорочення постачання природного газу з Росії.