Незалежна православна церква в Україні постала завдяки подвигу Героїв Небесної сотні — Епіфаній

Предстоятель Православної церкви України заявляє, що завдяки Героям Небесної сотні українська нація об’єдналась та отримала безвізовий режим з Євросоюзом.

Митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України Епіфаній заявив, що завдяки подвигу Героїв Небесної сотні в Україні постала незалежна православна церква.

Як передає УНІАН, про це Епіфаній заявив під час панахиди за загиблими активістами під час Революції гідності у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі. За словами митрополита, Герої Небесної сотні «віддали своє життя за правду».

«Завдяки їхньому жертовному подвигу ми з вами сьогодні маємо об’єднану націю, ми маємо відкриті кордону Європейського Союзу, а також ми маємо з вами автокефальну незалежну Українську православну церкву і це плодом їхньої жертовності, їхньої любові до своєї Батьківщини, їхньої любові до своїх ближніх», – зазначив він.

За словами Епіфанія, «ми молимося, щоб Господь упокоїв їхні душі, дарував їм вічне і блаженне життя у царстві небесному».

Як повідомляла Поштівка, наприкінці листопада 2013 року відмова української влади від підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом стала першопричиною виникнення наймасовіших за всю сучасну історію держави акцій протесту.

21 листопада 2013 року Кабінет міністрів прийняв рішення призупинити процес підготовки до укладення Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом, що мала бути підписана на Вільнюському саміті «Східного партнерства» 28-29 листопада. Акції протесту почались того ж дня. Зокрема, на Майдані Незалежності у столиці мітингувальники встановили намети і перебували там цілодобово.

У ніч на 30 листопада 2013 року спецпризначенці «Беркуту» побили десятки активістів, переважно молодь, після чого на вулиці українських міст вийшли сотні тисяч громадян. Акції протесту, що тривали з кінця листопада до кінця лютого 2014 року, отримали назви Євромайдан, Майдан, а пізніше – Революція гідності.

У результаті тодішній президент Віктор Янукович в лютому, після масового розстрілу беззбройних громадян у центрі Києва, втік до Росії.

Довідка Поштівки.

15 грудня Об’єднавчий собор представників українських православних церков обрав митрополита Переяславського та Білоцерківського Української православної церкви Київського патріархату Епіфанія предстоятелем єдиної помісної Православній церкві України.

6 січня в соборі святого Георгія в Стамбулі вселенський патріарх Варфоломій вручив томос про надання автокефалії ПЦУ її предстоятелю, митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

3 лютого у соборі Святої Софії Київської під час божественної літургій відбулась церемонія інтронізації (входження на престол) предстоятеля ПЦУ митрополита Київського і всієї України Епіфанія.