Незадоволеність роботою в кінці 20-30-річного віку має несприятливий вплив на здоров’я людини після 40 років. Такий вплив не тільки на фізичні, але і на психічні чинники здоров’я.
Вчені з Університету штату Огайо США з’ясували, що люди, яким не подобається їх робота відчувають проблеми зі сном. Випробування пройшли більше шести тисяч американців від 14 до 22 років. Була вивчена статистика задовільності робочої діяльністю людей віком 25-39 років. Потім респонденти давали знати про різноманітні дії по оздоровленню після 40 років.
Учасники були розділені на два колективи: стабільно низький і стабільно високий рівень задоволення від роботи. Близько 45% мали низьку задоволеність, а у 23% тяга до їхньої праці слабшала, 15% були на робочих місцях, «як риба у воді», і майже 17% з ростом кар’єри були задоволені своєю роботою.
Випробовувані з низької групи задоволеності повідомили, протягом часу, про високе почуття депресії, занепокоєнням і проблеми зі сном. У них були виявлені емоційні проблеми. Ті, хто відчував спад радості від роботи, теж мали нестабільний сон, однак це менше позначилося на психічному аспекті. Ті, хто були щасливі на своїй роботі, не мали проблем зі здоров’ям фізичним і психічним. У менш щасливих були діагностовано серцево-судинні захворювання і болі в області спини.