Президент Трамп не бачить загрози, що виходить від Росії, йдеться в редакційній колонці The New York Times. Газета викриває американського лідера в «низькопоклонстві» перед Путіним, яке не приносить плодів, хоча в поліпшенні відносин з Росією немає нічого поганого.
Навіть без нинішнього скандалу, пов’язаного з передбачуваним втручанням Росії у вибори, президенту Трампу довелося б зазнати багато труднощів, намагаючись налагодити відносини з Росією. Заплутані розбіжності між країнами не надто легко вирішити, запевняє редакція газети The New York Times. Більш того, президент Путін продемонстрував «безжальну прихильність до самозбереження, засновану, перш за все, на повернення Росії до своєї міфічної величі, а не на допомогу Заходу в будівництві більш стабільного миру».
Президенту США набагато комфортніше вести справи з Путіним, ніж з більшістю демократичних союзників Америки, тому його схиляння перед російським президентом і готовність поступитися світове лідерство ускладнюють його рішучість проводити здорову політику.
Як зазначає редакція газети, немає нічого поганого в поліпшенні відносин з Москвою, з огляду на її ядерний арсенал і право вето в Радбезі ООН. Але це не означає, що потрібно недооцінювати, подібно Трампу, загрозу, яка укладена в спробах Путіна послабити НАТО і Трансатлантичний альянс, підірвати демократичні процеси і інститути в Європі і Америці, розв’язати кібервійну і так далі. Деякі з команди Трампа бачать цю небезпеку, на відміну від самого президента.
Як приклад, редакція наводить неоднозначні сигнали від адміністрації і особисто від президента щодо антиросійських санкцій. Нещодавно Трамп пообіцяв журналістам, що не зніматиме з Росії санкції, хоча обговорював це питання з Путіним і залишає можливість їх пом’якшення як частину угоди по Україні або Сирії. Держсекретар Тіллерсон в свою чергу запевнив Київ, що санкції не будуть зняті, поки Росія не відновить територіальну цілісність України. Однак проблема в тому, вважають в The New York Times, що Трамп уже скасовував заяви Тіллерсона.
Залежна від нафти економіка Росії переживає нелегкі часи, і Путін хоче скасування санкцій, впевнені в редакції газети. Крім того, його помічники також наполягають, щоб Вашингтон повернув Москві два дипломатичних комплекси в Меріленді і Нью-Йорку, проте немає причин задовольняти прохання Путіна, поки він не пообіцяє більше не втручатися в майбутні американські вибори, пише The New York Times.
В кінцевому підсумку, «підлабузництво Трампа» мало до чого призвело, роблять висновок в редакції газети. Росія «все ще окупує Крим», а Трампу так і не вдалося переконати Путіна посилити економічний тиск на Пхеньян, припинити небезпечні сутички з американськими винищувачами над Балтійським морем або повернутися до дотримання Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності 1987 року.
Заради справедливості , газета зазначає деякі сприятливі ознаки начебто перемир’я на південному заході Сирії. «Але з великої кількості питань Володимир Путін, здається, не готовий співпрацювати з Вашингтоном, а Трампу, судячи з усього, все одно», – робить висновок The New York Times.