НБУ погіршив прогноз інфляції на 2022 рік із 5% до 7,7%

Інфляція
20 Січня 2022, 16:20

Національний банк погіршив прогноз інфляції на 2022 рік із 5% до 7,7% з огляду на реалізацію низки проінфляційних факторів.
Про це йдеться в повідомленні НБУ, передає Поштівка.

“Зокрема, світові ціни на енергоносії залишатимуться вищими, ніж очікувалося раніше. Це буде не тільки тиснути на виробничі витрати бізнесу, а й потребуватиме поступової корекції тарифів на житлово-комунальні послуги. Зберігається і значний ціновий тиск з боку країн – торгових партнерів України, в яких інфляція лише наближається до пікових значень”, – йдеться в ньому.

Зазначається, що надалі реалізовуватимуться вторинні ефекти зростання виробничих витрат бізнесу на сировину й оплату праці.

Читайте також:   Інфляція в Україні у 2021 році подвоїлася і становить 10% – Держстат

Істотніше, ніж очікувалося, зростання зарплат підживлюватиметься підвищенням попиту на вітчизняну робочу силу як усередині країни, так і за кордоном, а також професійно-кваліфікаційними диспропорціями на ринку праці.

На тлі зростання доходів населення зберігатиметься стійкий споживчий попит, який стримуватиме уповільнення інфляції.

Крім того, погіршення інформаційного фону на тлі геополітичної напруги наприкінці минулого року позначилося на настроях різних груп економічних суб’єктів і спричинило девальваційний тиск на гривню.

Це найближчими місяцями формуватиме додатковий ціновий тиск через курсовий канал і канал очікувань.

Поступовому зниженню інфляції сприятимуть посилення монетарної політики НБУ, корекція світових цін на сировинні товари, вплив рекордних минулорічних урожаїв.

Читайте також:   Річна інфляція у США у листопаді прискорилася до 6,8%, що стало максимумом за 40 років

Додатковий вплив вплине на світовий інфляційний сплеск і вичерпання наслідків пандемії, що, зокрема, позначиться на більш істотній корекції цін на сировину, продовольство та логістику.

Посилення монетарної політики Національним банком також сприятиме зниженню фундаментального інфляційного тиску.

Очікується, що базова інфляція у наступні роки уповільниться близько 4%, а основний внесок у подорожчання споживчого набору матиме адміністративна складова.

Зважаючи на потужність проінфляційних факторів і необхідність подальшої підтримки постпандемічного відновлення економіки, повернення інфляції в цільовий діапазон 5% ± 1 ст. п. за дотримання закладених у базовий сценарій монетарних умов передбачається в середині 2023 року.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!