Вчені з США розповіли, що фізична активність є найкращою профілактикою діабету другого типу. Постійні навантаження дозволяють організму боротися з розвитком резистентності до інсуліну.
Дослідники Університету Арканзас визначили, що люди у віці від 40 років, які постійно займаються спортом, мають знижений ризик розвитку діабету другого ступеня. Це пов’язано з тим, що при фізичних навантаженнях виробляються гормони, які гальмують процес резистентності до інсуліну. В даному випадку також важливо, що заняття спортом дозволяють прискорити обмін речовин, це також посилює протидію розвитку діабету другого типу на ранніх стадіях.
Експеримент американських учених, проведений на лабораторних мишах, показав, що навіть помірна фізична активність дозволяє організму виробляти власний аналог інсуліну, виводячи зайвий цукор з крові і внутрішніх органів. За словами дослідників, для більшого ефекту також необхідно виключити з раціону жирну їжу і активні білки.
Фізична активність повинна бути розміреною і постійною. У разі введення періодичних силових навантажень організм буде постійно відчувати стреси, що загрожує іншими проблемами.