Названо останні перешкоди на шляху до реалізації проекту «Північний потік-2».
Про це пише німецьке видання Handelsblatt, повідомляє Енергетичний фронт.
Зміна керівництва в Берліні, тиск Брюсселя і позов «Німецькій екологічної організації» – головні перепони, які можуть торпедувати проект, заявили колумністи видання.
«Якщо федеральний уряд відвернеться від «Північного потоку-2», то Європейської Комісії можна буде не боятися конфлікту з Німеччиною, і вона зможе схилитися до того, щоб наполягти на виконанні вимог Газової директиви до Газпрому в повному обсязі», – сказано в публікації.
Після відходу Ангели Меркель Вашингтон отримає можливість ввести санкції проти російського газогону, вважає видання.
Читайте також: “Газпрому”, можливо, доведеться продати “Північний потік-2”, вважають у ЄС
Крім того, позиція нової німецької влади до «Північного потоку-2» може змінитися, що вплине на рішення суду за позовом «Німецькій екологічної організації», яка вимагає анулювати дозволи на експлуатацію проекту.
Нагадаємо, що в 2019 році в ЄС затвердили нові поправки в Газову директиву, за якими газопроводи з третіх країн також повинні відповідати Третьому енергопакету. Він передбачає, що одна компанія не може бути як постачальником газу, так і власником газопроводу, по якому він поставляється.
Крім того, незалежні постачальники повинні мати доступ до газогону. Це означає, що до 50% його потужності має бути зарезервовано під них. У випадку з «Північним потоком-2» це означає, що проект буде працювати на півпотужності – 27,5 млрд кубометрів на рік.
Суд Дюссельдорфа відхилив скаргу оператора Nord Stream 2 AG і не став виводити газопровід «Північний потік-2» з-під дії оновленої газової директиви ЄС.