Названо основні причини зависання смартфона

Відкликають мільйон смартфонів Поштівка
2 Березня 2021, 11:34

Поштівка розглянула основні причини того, чому може зависати ваш смартфон та спробували знайти вирішення таких проблем. Кожен не раз стикався із проблемами в роботі смартфона і намагався вирішити їх самостійно. Детальніше про основні причини, загалом їх 5.

Фонова робота кількох додатків

Однією із поширених проблем із роботою смартфона є одночасна робота кількох фонових додатків. Зазвичай вони сильно загружають оперативну пам’ять, від чого телефон «гальмує». Здебільшого  така проблема стосується бюджетних пристроїв.

Щоб подолати цю проблему рекомендується не використовувати одночасно декілька важких додатків та перевіряти кількість одночасно відкритих додатків за допомогою сенсорної кнопки внизу екрана. Якщо це не допомогло, можете перейти в налаштування та вручну зупинити не потрібну на даний момент програму.

Переповнений кеш

Кеш-пам’ять допомагає додаткам та програмам при повторному використанні відкриватись швидше, але коли кеш переповнений, то оперативна пам’ять не відкликається на ваш запит. Тобто, додатки і відповідно сам смартфон зависають.

Вирішити дану проблему досить просто, необхідно лише очистити кеш в найбільш використовуваних додатках.

Переповнене сховище

Враховуючи те, що операційна система потребує систематичного оновлення, їй для цього необхідна певна кількість вільної пам’яті. Але якщо ви завантажуєте велику кількість медіафайлів, документів чи користуєтесь автоматичним збереження медіафайлів із месенджерів, то швидше за все, ваша пам’ять переповнена. Відповідно до цього, смартфон починає працювати некоректно.

Для вирішення даної проблеми рекомендуємо перемістити частину ваших даних в хмарне сховище чи на карту microSD. Також ви можете скористатись функцією на смартфоні «Очищення пам’яті», де система вам покаже набір непотрібних додатків, дублікатів та іншого сміття. Також варто в месенджерах включити функцію автоматичного видалення повідомлень через певний час (годин, днів) і опцію “Очистити історію”.

Велика кількість додатків

На вашому смартфоні ви точно знайдете додатки, які завантажені давно, але ви ними не користуєтесь. Проте їх невикористання не означає, що вони не завантажують ваш смартфон. Саме тому, в меню налаштувань рекомендується зайти в теку “Додатки” та переглянути усі наявні в смартфоні додатки та видалити непотрібні.

Віруси (шкідливі програми)

Якщо ні одна із перелічених вище причин та варіанти їх вирішення вам не допомогли і телефон все так же працює погано, можливо ви підхопили вірус. Щоб перевірити наявність шкідливих програм, рекомендуємо завантажити антивірусну програму та провести сканування вашого пристрою.

Щоб в подальшому уникнути таких ситуацій, завантажуйте додатки лише через офіційний магазин, слідкуйте за тим, які дозволи вимагають від вас додатки, тощо.

Як правильно очистити пам’ять смартфона від зайвих додатків

Щоб не засмічувати пам’ять на смартфоні, потрібно періодично видаляти непотрібні програми.

Для того щоб вирішити цю проблему, правда тільки на деякий час, можна виконати скидання до заводських налаштувань. Є також спосіб забезпечити швидкодію телефону на деякий час і вбудованими засобами очищення пам’яті самої ОС.

На думку експертів, очищати періодично необхідно не тільки ту пам’ять, яку займають файли і фотографії (ROM або ПЗП), а й ту, яку “від’їдають” працюючі у фоновому режимі додатки (RAM або ОЗП).

Як очистити пам’ять телефону на Android

Як правило, в меню смартфона ОЗП і ПЗП рознесені по двох різних “Налаштуваннях”. Вони можуть називатися, наприклад, “Пам’ять” і “Оперативна пам’ять”, або інакше. Відрізняється в залежності від телефону, і способу, яким можна знайти ці розділи (наприклад, в Samsung вони знаходяться всередині меню Smart Manager).

– У розділі дискової пам’яті можна окремо вибрати видалення непотрібних даних, зображень, що дублюються, і так далі. Разом з цим, хоча ОС і може іноді пропонувати видалити займаючі багато місця і невикористовувані файли, необхідно періодично проводити ручну очистку диска, особливо “Галереї”, яка часто забивається медіафайлами з месенджерів. Щоб останнього не відбувалося, можна відключити автоматичне завантаження медіафайлів в налаштуваннях.

– У розділі оперативної пам’яті можна очистити кеш додатків, які запущені в даний час. При цьому самі запущені додатки від очищення кешу працювати не перестають і продовжать займати пам’ять. Так що якщо ви їх не використовуєте, краще вивантажити їх з пам’яті через закриття або через свайп вліво на екрані переходу між завданнями. На різних телефонах для цього можуть знадобитися різні дії (наприклад, очищення кеша додатків може бути захована в розділі “Додатки” в меню налаштувань).

– Може також допомогти очищення кешу та історії в мобільному браузері. Як правило, для цього потрібно відкрити його, натиснути на три точки в правому верхньому кутку і вибрати “Історія” / “Очищення” або “Видалення даних веб-серфінгу”. Усередині цього пункту можна буде уточнити, що видалити: куки, історію запитів, кешовані файли, дозволи для сайтів і так далі.

– Використання сторонніх програм для очищення пам’яті себе не дуже виправдовує: мобільні ОС вже досить просунуті, щоб (при невеликій допомозі вручну) оптимально очищати пам’ять телефону. А ось ризик випадково підхопити вірус або встановити рекламну програму досить великий. Тому рекомендується очищати пам’ять самостійно.

Як очистити пам’ять телефону на iOS

На смартфонах Apple очищення пам’яті більш стандартизовано.

– Щоб очистити дані додатків, зайдіть в “Налаштування”> “Загальні”> “Сховище iPhone”.

– Щоб включити автоматичне видалення додатків на iPhone, виконайте наступні дії: “Налаштування”> “iTunes Store і App Store”> “вивантажувати невикористовувані”.

– Щоб очистити кеш браузера Safari відкрийте “Налаштування”, перейдіть в меню “Safari”, натисніть “Очистити історію і дані”. Щоб видалити файли cookie, не очищаючи історію, виберіть “Налаштування”> Safari> “Додатково”> “Дані сайтів”, потім натисніть “Видалити всі дані”.

Найвірнішим способом оновити працездатність системи залишається скидання до заводських налаштувань. Це можна зробити через саму ОС (на Android функція “Система і оновлення”, на iOS “Обнулити”), перед скиданням необхідно зробити резервну копію всіх важливих даних.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!