Названо основні причини хронічної втоми

25 Квітня 2021, 22:34

Іноді справа не тільки у великій кількості роботи. Чому ви відчуваєте втому та слабкість: 3 причини та способи вирішення

Що робити при постійному відчутті втоми та знесилення? Коли настрій змінюється зі швидкістю світла і в деякі моменти ви просто зриваєтеся на рідних?  Ми вирішили розібратися, чому так відбувається і як з цим боротися, передає Поштівка.

Хронічна втома — ще не хвороба, але вже й не здоров’я

Багато хто з нас нехтує такими симптомами, як сонливість, підвищена стомлюваність, апатія, відчуття тривоги, втома одразу після пробудження. Не варто пов’язувати ці прояви тільки з сезонністю і тимчасовими труднощами. Наявність неприємних симптомів може бути викликано проблемами зі здоров’ям, нестачею в організмі певних речовин.

Дефіцит вітаміну D

Ендокринологи стверджують, що у регіонах з низьким рівнем інсоляції дефіцит вітаміну D – поширене явище.

Постійні простудні захворювання, випадання волосся, кровоточивість ясен, слабкість, біль в кістках, зниження концентрації уваги, неспокійний сон, пітливість голови, біль у животі – все це може свідчити про нестачу вітаміну D.

Щоб перевірити рівень вітаміну в організмі, здайте аналіз: 25-OH вітамін D, кров з вен.

У сучасних реаліях приймати вітамін D в профілактичних дозах необхідно абсолютно кожному. Якщо виявлено нестачу, або дефіцит, призначається спеціальна терапія. Дозування визначається лікарем після отримання результатів аналізу.

Проблеми з серотоніном

Ми часто говоримо про нього, як про гормон радості, але звідки він береться, як працює та на що впливає – знають одиниці.

Серотонін – хімічна речовина, що виробляється організмом для формування і регулювання різних параметрів ендокринної, імунної та інших систем. Від рівня цього гормону залежить якість життя людини.

Читайте також:  10 причин, чому ви постійно втомлені

Для вироблення гормону природним шляхом необхідно потурбуватися про те, щоб ваш спосіб життя був максимально здоровим, тобто пити достатньо води, спати не менше 8 годин на день, займатися фізичною активністю, більше часу проводити на свіжому повітрі, забезпечити різноманітний раціон.

Ваш раціон повинен складатися з продуктів, що містять триптофан. Саме він допомагає серотоніну наповнювати організм. Триптофан зустрічається у багатьох продуктах: лососі, курці, індичці, яйцях, шпинаті, насінні, кедрових горіхах, арахісі, кунжуті, сирі, молоці, йогурті, сирі, бобових, грибах, соєвих продуктах.

Дефіцит серотоніну може виявити лікар. У деяких випадках він може призначити лікарські препарати, вітаміни групи B, триптофан і його похідні.

Анемія

Залізодефіцитна анемія – часта причина перерахованих вище симптомів. На жаль, фахівці не завжди беруть до уваги всі параметри. При диспансеризації проводяться тільки загальні аналізи крові, але гемоглобін – не єдиний показник, який вказує на проблему.

Гемоглобін при прихованих формах анемії може бути в нормі, але при цьому людина страждає від нестачі заліза. Для виявлення прихованих форм необхідно провести комплексну діагностику. Для цього обов’язковим є дослідження венозної крові.

При підозрі на анемію краще відразу звернутися до гематолога. При виявленні відхилень призначається спеціальна медикаментозна терапія: препарати заліза, вітаміни групи B та спеціальна дієта.

До з’ясування справжніх причин проблеми спробуйте змінити звичний спосіб життя. Лягайте і прокидайтеся раніше, ніж зазвичай. Пийте більше води, приймайте контрастний душ, більше часу проводите на свіжому повітрі, ходіть пішки, практикуйте дихальну гімнастику і медитації.

Читайте також: Як позбутися депресії

Довідка Поштівки

Синдром хронічної втоми (СХВ, англ. Chronic fatigue syndromes (СFS) — патологічний стан, який проявляється у вигляді хронічної втоми, яка триває не менше ніж 6 місяців та призводить до когнітивних труднощів.

Симптоми СХВ

Вони можуть бути досить різними і не завжди чітко простежуватись, але фахівці виділяють кілька основних:
— постійне відчуття втоми, яке не зникає упродовж тижнів і місяців;
— розбитість, слабкість, біль у м’язах;
— зниження пам’яті, неуважність, поганий настрій;
— безсоння, але водночас і сонливість;
— головні болі без очевидних причин;
— біль у суглобах;
— у важких випадках — лихоманка та збільшення лімфовузлів.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!