Міжнародна група біологів довела: австралійські аборигени – найдавніша цивілізація на Землі, яка безперервно живе на одному місці. Такий висновок вчені зробили, вивчивши генні зразки 83 аборигенів Австралії і 25 папуасів Нової Гвінеї.
Така вибірка була зроблена невипадково: дослідники, таким чином, підтвердили, що корінні австралійці і папуаси схрещувалися з іншими стародавніми людьми і, імовірно, з денисівською людиною. Цей вид вимер 40-50 тисяч років тому, він відомий за кістковими залишками, знайденими в Денисовій печері на Алтаї. У аборигенів були виявлені до 4% їх генів.
Зустріч же денисівської людина і предків сучасних австралійських аборигенів сталася, як вважають вчені, на підступах до суперматерика Сахул, який колись об’єднував сучасні Австралію, Нову Гвінею і Тасманію. Вчені вважають, що це змішання могло статися 50-72 тисячі років тому.
Таким чином, нове дослідження підтвердило єдину міграційну гіпотезу. Висновки також узгоджуються з проведеними раніше генетичним і археологічним дослідженнями.