Адвокати, вчителі і лікарі мають найкращі шанси в боротьбі з симптомами хвороби Альцгеймера, як з’ясували вчені.
Виявилося, що стресова робота надає людині деякі переваги проти цього невиліковного недугу, інформує «Поштівка».
Проведене американськими вченими дослідження показало, що професії, що вимагають від своїх володарів поєднання комплексного мислення і спілкування з великою кількістю людей, на кшталт працівників соціальних служб та інженерів, забезпечують найкращий захист проти хвороби Альцгеймера порівняно з тими професіями, які вимагають ручної праці. Трохи раніше інша група вчених встановила, що люди з нездоровим харчуванням можуть захистити себе від зниження когнітивної діяльності за рахунок розумово більш стимулюючого способу життя.
Обидва цих дослідження, результати яких були оприлюднені на міжнародній конференції з вивчення хвороби Альцгеймера в Торонто, зосередилися на впливі комплексного або складного мислення при настанні деменції. Під час першого дослідження вчені з Alzheimer’s Disease Research Centre в Вісконсині досліджували гіперсинтез білої речовини (ГБР) – білих точок, які з’являються на сканах мозку і бувають пов’язані з настанням хвороби Альцгеймера – у 284 пацієнтів похилого віку, які входять до групи ризику в зв’язку з загрозою розвитку хвороби. Вони виявили, що ті, хто працюють переважно з іншими людьми менш часто страждали від пошкоджень мозку, пов’язаних з ГБР.
Найкращий захист проти хвороби Альцгеймера отримували адвокати, соціальні працівники, вчителі та лікарі, а найменший захист – оператори верстатів з машинним управлінням і робочі. Друге дослідження було проведене вченими з Baycrest Health Sciences в Торонто, які стежили за харчуванням 351 літньої людини.
Дослідники виявили, що ті, хто дотримуються традиційної західної дієти з червоного і переробленого м’яса, білого хліба, картоплі та солодощів частіше стикаються зі зниженням когнітивної діяльності. Але у тих, хто перебував на цій дієті і мав розумово стимулюючий образ життя, спостерігався деякий додатковий захист.