Тривале зловживання спиртним, алкоголізм певним чином змінює зовнішність, отже проблему можуть видавати деякі ознаки, помітні на обличчі.
Експертами були названі ознаки на обличчі, що видають людину з алкоголізмом. Поява таких симптомів пов’язано зі зміною стану внутрішніх органів, пише “Поштівка”.
Колір обличчя. Воно може набувати червоний відтінок – це наслідок розширених кровоносних судин. На відміну від людей, які червоніють тільки після випивки, алкоголіки зберігають червоність навіть коли не п’ють.
Але у тих, хто зловживає давно, обличчя може ставати жовтуватим, що є ознакою проблем з печінкою і неадекватною переробки жовчного пігменту білірубіну.
Читайте також: Учені випробували новий спосіб боротьби з алкоголізмом
Набряклість. Алкоголь відомий властивістю викликати як зневоднення, так і затримку рідини в тканинах. Ознакою, що видає людини з алкоголізмом, є характерна набряклість обличчя – набряки виникають на ділянках з найбільш тонкою шкірою: на щоках, під очима.
Червоні очі. Алкоголь сприяє коливаннями тиску і разом з цим – розширенню і звуженню судин. Подібні зміни можуть сприяти тому, що дуже тонкі судини в очах, не витримавши навантаження, почнуть лопатися. В результаті починають червоніти білки. Якщо людина-алкоголік “зі стажем”, його очні білки можуть жовтіти через скупчення білірубіну або цирозу печінки.
Нагадаємо, алкоголізм вважається хронічним захворюванням, а його стадії досить швидко прогресують, погіршуючи прогноз лікування.
Три стадії алкоголізму
- На першій стадії людині складно впоратися з бажанням випити. Неможливість «розслабитися» за стаканчиком спиртного викликає тривожність, дратівливість, агресію. Після вживання алкоголю настрій підвищується, критична оцінка власного стану пропадає. Людина п’є, щоб відчувати себе краще, і прагне виправдати кожен новий випадок пияцтва.
- На другій стадії починає проявлятися фізична залежність від спиртного. Алкоголік втрачає контроль над кількістю вживаної випивки, на ранок відчуває важке похмілля (головний біль, спрагу, нудоту, тривожність, тремор рук, слабкість). Щоб подолати абстинентний синдром, людина знову приймає алкоголь, йде в запій. Саме ця стадія характеризується розвитком перших алкогольних психозів, відомих у народі як «біла гарячка».
- Третя стадія алкоголізму призводить до амнезії, психічним і фізичним захворюванням. Бажання вживати алкоголь стає неусвідомленим і постійним. Щоб досягти стану сп’яніння, вистачає невеликої дози спиртного. Не маючи можливості задовольнити потребу в алкоголі, хворий може стати агресивним і соціально небезпечним. Найпоширеніші патології, супроводжуючі алкоголіків на третій стадії – ураження печінки і шлунка, психози, слабоумство, імпотенція, епілепсія, поліневрити.
Читайте також: Як алкоголь впливає на пам’ять – розповіли фахівці
Тест для самодіагностики алкоголізму
- Після стресу ви прагнете зняти напругу за допомогою алкоголю?
- Останнім часом ви стали пити більше і частіше?
- Після вечірки на ранок ви не можете згадати все, що трапилося вчора?
- Щоб позбутися від похмілля, ви п’єте алкоголь?
- Без алкоголю ви відчуваєте себе понуро і невпевнено?
- Ви не можете веселитися, поки не вип’єте спиртного?
- Ви відчуваєте агресію, якщо вас засуджують за пристрасть до алкоголю?
- Ви знаходите виправдання для кожного нового прийому алкоголю?
- У вас пропало бажання контролювати кількість випитого?
- Ви безуспішно намагалися кинути пити?
- У вас траплялися запої?
Якщо ви позитивно відповіли на 3 і більше питань, висока ймовірність наявності алкогольної залежності. Не намагайтеся закрити очі на цю проблему, адже просте ставлення може зруйнувати здоров’я і соціальне життя. Якщо самостійно впоратися з хворобою не виходить, слід звернутися за допомогою до нарколога і психолога.