Навантаження на енергосистему сильно зросло через спеку – Укренерго

19 Липня 2023, 22:33

В Україні не прогнозують обмежень на використання електроенергії через спеку, однак навантаження на енергосистему значно зросло і варто економити.

Про це в ефірі телемарафону розповів голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький, пише Поштівка.

«Поки що ми не прогнозуємо жодних обмежень, але справді навантаження на енергосистему сильно зростає під час спеки. Ми дивимося дуже ретельно за прогнозом погоди, розуміємо, яким буде споживання. Ми його прогнозуємо досить непогано: похибка десь 0,5-1 відсоток зазвичай», — повідомив Кудрицький.

Голова правління зазначив, що збільшення споживання, пов’язане з високими температурами та є еквівалентом одного-двох атомних блоків, що призводить до доволі серйозного навантаження на енергосистему.

Але один зі способів покриття дефіциту – це імпорт електроенергії.

«Наше з’єднання з Європою дає можливість імпортувати 1200 МВт, це потужність більш як одного атомного блоку в еквіваленті. Звичайно, будемо залучати всі ресурси, щоби споживачі не помітили цього навантаження», – сказав Кудрицький.

Він закликав українців ощадливо ставитися до використання енергоресурсів, особливо у вечірні години, коли навантаження зростає.

Також Кудрицький розповів про підготовку до зими, що складається із п’яти ключових елементів стійкості та безпеки.:

  1. Відновлення пошкоджених енергоблоків і підстанцій, яке зараз активно йде.
  2. Укріплення об’єктів після відновлення, щоб зменшити ймовірність руйнування від шахеда чи ракети. Цей процес триває.
  3. Наша протиповітряна оборона – це критичний фактор стійкості нашої енергосистеми, тому що він радикально зменшує здатність і швидкість ворога руйнувати енергооб’єкти, дозволяє швидше їх відновлювати.
  4. Енергоефективність та ощадливе споживання. Це бажання та здатність громадян економити електроенергію, зменшуючи навантаження на енергосистему.
  5. З’єднання української енергосистеми з Європою – важливий фактор безпеки. Ми є частиною європейської мережі. І за потреби потребі можемо імпортувати електроенергію з Європи, щоб підтримати баланс всередині України.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!