Армія США уклала контракт на 100 000 доларів для дослідження можливості використання генетично модифікованої павутини як індивідуального бронезахисту.
Компанія Kraig Biocraft, яка виграла контракт, випробує футуристичну павутину на міцність і знос. Якщо все піде за планом, і матеріал себе виправдає, контракт буде збільшений до одного мільйона доларів, результатом чого стане бронекостюм нового покоління.
Павутинний шовк не такий міцний, як й кевлар, поступаючись йому в міцності на одну третину. Проте, павутинний шовк можна поліпшити, а головна його перевага в тому, що він вкрай пластичний та зберігає свою міцність, розтягуючись. Це не тільки веде до більш високої волі рухів, але відкриває можливості для розробки бронекостюмів, які закривають все тіло.
Науковцям вже відомо, що павутинний шовк – це унікальний матеріал. Він в п’ять разів міцніший за сталь такого ж діаметру, водостійкий, а завдяки білковим ниткам може розтягуватися на 40% від початкового розміру без будь-яких ушкоджень. Складність полягає лише в його виробництві.