Стартувала перша місія NASA, яка привезе на Землю найбільше зразків з космічного тіла з моменту запуску програми Аполлон. Про це повідомляє DT.UA.
NASA відправила зонд OSIRIS-Rex до астероїда Бенну, який має дослідити тіло, взяти з нього зразки поверхні та відправити їх спеціальною капусулою назад на Землю в 2023 році. Це стане першою подібною місією в історії космічного агенства.
“Це чудово, бачити кульмінацію багаторічних зусиль з цією визначною командою”, сказав Майк Доннеллі, керівник проекту OSIRIS-REX в Goddard Space Flight Center NASA в Грінбелті, штат Меріленд. “Ми змогли зробити та доставити зонд OSIRIS-REX вчасно на стартовий майданчик, який незабаром має зробити щось таке, що жоден інший космічний апарат NASA не робив – повернути зразок від астероїда”, – йдеться в заяві прес-служби NASA.
Запущений з мису Канаверал зонд, OSIRIS-REX підлетить до Бенну, який розміром з невелику гору, у 2018 році та почне роботу зі складання мапи та дослідження астероїда, щоб підготуватися до збору зразків. У липні 2020 року космічний апарат виконає маневр, під час якого його “рука” буде витягуватися та збирати зразки. Зонд має зібрати принаймні 60 грамів дрібної породи та пил. OSIRIS-REX поверне зразки на Землю у вересні 2023 року. Пізніше вони будуть відправленні в космічний центр імені Джонсона NASA в Х’юстоні на експертизу.
NASA назвала цей астероїд найбільш потенційно небезпечним для Землі об’єктом. За даними вчених з Вальядолідського університету, ймовірність падіння астероїда на Землю дорівнює 1/4000, а дата падіння знаходиться в рамках 2169 і 2199.
Раніше повідомлялось, що науковці з NASA впевнені в наявності органічного матеріалу на астероїді Бенну.