Американське космічне агентство NАSА розробляє плани з відправлення автономного підводного човна до супутника Сатурна Титану для дослідження його океанів.
Підводний човен проаналізує зразки рідкого метану та етану в океанах, що покривають поверхню Титана, відправляючи дані на Землю. Згідно з проектом, новий апарат буде оснащений спеціальним «плавцем» із потужним пристроєм зв’язку, який дасть можливість безпосередньо обмінюватися інформацією з передавачами на відстані близько 1430 мільйонів кілометрів. Довжина зонда складе 6 метрів.
Пересуватися під водою автономний човен зможе завдяки системі баласту, впускаючи у відсіки рідину для занурення й витісняючи її для підйому до поверхні. Оскільки дозаправити апарат на Титані не вдасться, оптимізація його енергоспоживання матиме вирішальне значення.
Підводний човен буде обладнаний всіма видами метеорологічних інструментів, у тому числі цілим рядом датчиків, радіолокаційною та гідроакустичною апаратурою, а також камерами, щоб отримати якомога більше інформації про процеси, що відбуваються на Титані.