Кандидатів до Верховного суду обирали відкрито, а проведений конкурсний відбір є проривом у реалізації реформи суддівської влади в Україні, – так для Поштівки прокоментував результати конкурсу з відбору суддів до нового Верховного суду член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя народний депутат України Геннадій Ткачук.
Він акцентував увагу на тому, що відкритий процес відбору кандидатів до Верховного суду відбувся вперше за історію України.
«Дехто незадоволений тим що більшість переможців є «старими судовими кадрами» – або працюють, або працювали у судовій системі. Втім, я хочу звернути увагу, що персональний склад Верховного суду оновився майже на 100%. Всі претенденти були у рівних умовах, а сам факт проведення конкурсу свідчить про те, що до Верховного суду потрапили найбільш готові до цієї роботи претенденти. Тому те, що серед переможців порівняно невелика частка позасистемних людей, на мою думку пояснюється вищим ступенем професійної готовності тих кандидатів, які працюють у судовій системі, – зазначив Геннадій Ткачук.
Він зауважив, що брак бажаної кількості нових, професійних, доброчесних кадрів сьогодні є системною проблемою оновлення не лише судової, а й всіх гілок влади.
Нардеп також наголосив, що оновлення персонального складу Верховного суду – це лише половина справи, не менш важливим завданням є оновлення принципів його діяльності.
«Оновлення Верховного суду – лише частина реформи судової системи. Це – тривалий і складний процес, але він має призвести до відновлення довіри суспільства до судової гілки влади», – додав Геннадій Ткачук.
Він також повідомив, що новообрані судді матимуть заробітну плату понад 100 тис. грн. – і такий рівень матеріального забезпечення має знизити корупційні ризики у діяльності Верховного суду та стимулювати суддів до відповідального ставлення до роботи.
Нагадаємо, сьогодні вища кваліфікаційна комісія суддів України оприлюднила результати конкурсу до Верховного суду та назвала прізвища 120 нових переможців. Конкурc розпочався 7 листопада 2016 року. Зареєструвалися у ньому майже 1,5 тисячі охочих. До конкурсу допустили 625 осіб.