Поки уряд України не почне робити рішучі дії, щоб побороти корупцію, він, без сумніву, збереже своє «звання» одного з найбільш корумпованих урядів світу.
Про це йдеться у статті видання Forbes під заголовком: «Україна: ворог всередині», повідомляє Голос Америки.
У глобальному рейтингу сприйняття корупції Україна займає (разом з Росією та Іраном) 131-е місце з 176 країн. Автор статті Веслі Мартін полковник Армії США у відставці. Він був першим старшим офіцером у боротьбі коаліційних сил з тероризмом в Іраку.
Він пише, що опитування, проведене базованим в Україні Dragon Capital, підтвердило, що громадяни країни більше стурбовані поширеною корупцією в уряді і ослабленою судовою системою, ніж ще одним нападом з боку Росії. Фінансова ситуація дуже нестабільна, і це не дозволяє громадянам, а також потенційним іноземним інвесторам, з певністю сказати, що буде з валютою від тижня до тижня.
Він зазначає, що Україна має потрібні ресурси, робочу силу і перебуває в ідеальній позиції, щоб стати успішною економікою. На жаль, широко поширена внутрішня корупція є найбільшою перешкодою для України. Замість того, щоб присвячувати себе розвитку майбутнього в довгостроковій перспективі, політичні та юридичні лідери, в першу чергу, зосереджені на своїх власних короткострокових фінансових прибутках.
Навіть коли іноземні інвестори проявляють потенційне зацікавлення, їх відлякують. Автор називає яскравий приклад такої практики – народжений в Україні Вадим Сеґал. Тепер він громадянин США і керує інвестиційною фірмою в Нью-Йорку. Раніше Сеґал зробив фінансовий вклад у майбутнє своєї Батьківщини. На жаль, його соєвий завод вартістю $50 млн захопив український мільярдер Дмитро Фірташ (нині він чекає екстрадиції до США з Австрії, щоб постати перед судом за звинуваченнями в корупції). Шахрайство, вимагання, фізичні погрози це методи, до яких вдавався Фірташ.
Ситуація в Україні настільки погана, що навіть її власний прем’єр-міністр нещодавно заявив: «Найслабша ланка в нашій боротьбі з корупцією – це український суд».
Партнери Фірташа нібито контролюють значну частину «Опозиційного блоку» у Верховній Раді, а керівництво країни змушене проводити політику компромісів і поступок, враховуючи фінансову стійкість його прихильників.
За словами Веслі Мартіна, у президента Порошенка дуже мало часу, щоб очистити свій уряд і систему. Державний секретар США Рекс Тіллерсон та інші офіційні особи США вже деякий час підштовхують Україну до продовження реформ, які дозволили б боротися з корупцією і підвищити рівень прозорості уряду.
Українські лідери не тільки позбавляють громадян фінансової стабільності, вони забирають у громадян їхнє майбутнє. «Хоча останніми роками політична ситуація і ситуація в сфері безпеки погіршилися, проблеми носять довгостроковий характер і пов’язані з поганим бізнес-кліматом, слабкими інститутами і широко поширеною корупцією», – заявила Організація економічного співробітництва і розвитку.
Інвестори готові піти на певний ризик. Це характерно для їх бізнесу. Але вони не хочуть інвестувати в гарантований провал. Саме це зараз пропонує Україна. Щоб заохочувати іноземні інвестиції, необхідно змінити обставини – починаючи з судової та бізнес-реформи. Потрібно запобігти повторенню таких ситуацій, як у братів Сеґал, і змінити курс, пише Мартін.
Українському народу знадобиться людина на кшталт екс-мера Нью-Йорка Руді Джуліані, який очолив би боротьбу з корупцією і почав реальні зміни і реформи, якщо країна хоче привабити інвестиції. Будучи прокурором США, Джуліані почав процес проти керівників нью-йоркських так званих «п’яти сімей» відповідно до Закону про впливових і корумпованих організацій (RICO), за звинуваченнями у вимаганні, трудовому рекеті і вбивстві. Можливо, настав час, щоб президент Порошенко віддав під суд кількох чиновників із своєї «політичної сім’ї», щоб викорінити корупцію.
Поки уряд України не почне успішно робити рішучі дії, щоб допомогти собі впоратися з проблемами, він, без сумніву, збереже своє звання одного з найбільш корумпованих урядів світу.