Які добавки до їжі є кращими друзями нашого організму? Сім корисних спецій, які стануть в нагоді кожному, хто хоче харчуватися правильно.
Часто найбільшою претензією до здорової їжі у тих, хто хотів би харчуватися правильно, стає абсолютно невиразний смак багатьох продуктів зі списку корисної їжі. Кале, броколі, цвітна капуста і багато інших суперпродуктів точно не викликають буйні гастрономічні фантазії, незважаючи на те, що пара сотень грам такої їжі точно в кілька разів корисніша за все, що ви з’їдаєте за день. Зробити в цій ситуації можна тільки одне: додати вашому новому здорового раціону смаку за допомогою різноманітних прянощів.
Імбир
Імбир є дуже часто використовується компонентом в індійській і азіатській кухнях, не кажучи вже про його багатовікове використання в народній медицині по всьому світу. Ним лікують нудоту та інші проблеми з травленням, а також знижують ризик виникнення серцево-судинних захворювань і діабету. Крім смачного імбирного чаю з медом, цей корінь можна застосовувати під час приготування супів, рису і простих м’ясних страв, в яких ви хочете зберегти низький вміст калорій.
Куркума
Багатий медичний бекграунд і у східної прянощі куркуми, якою лікували все від лишаїв до хвороби печінки. Вона є природним протизапальним засобом, також підвищує ефективність хіміотерапії при лікуванні раку. У кулінарії куркума найчастіше застосовується в приготуванні страв з рису, супів і овочевих гарнірів, але обмежувати себе через це не варто. Так, наприклад, можна спробувати додати дрібку прянощі в протеїнові коктейлі та інші напої, щоб зробити їх більш яскравими і корисними.
Кориця
Навряд чи хтось із пошановувачів кави не пробував цей напій з додаванням кориці, але, як ми вже дізналися, на використання прянощів завжди потрібно дивитися ширше. Багата антиоксидантами кориця захищає організм людини від шкідливої дії вільних радикалів, знижує рівень холестерину, цукру в крові і ризик розвитку хвороби Альцгеймера. Щоб відчути ефект від неї повністю, додавайте корицю не тільки до ранкової кави, але і у вівсянку, чай або посипайте їй у фруктову нарізку.
Порошок чилі
Добре відома любителям гостренького ця пряність здатна на більше, ніж просто бути доданої в тако, рагу або запіканку. Порошок чилі є відмінним джерелом вітамінів А і С, а також бета-каротиноїдів, які блокують вільні радикали, які викликають виникнення і розвиток ревматоїдного артриту і хвороб серця. Ну і наостанок – пряність стимулює вироблення гормонів ендорфінів, які діють в якості природного знеболюючого.
Орегано
Популярна в італійській кухні пряність містить відразу два потужних протимікробних засоби – карвакол і тимол, які досить ефективні при лікуванні і профілактиці інфекцій верхніх дихальних шляхів, дріжджової інфекції і грибка нігтів. Пряність може використовуватися як в сухому, так і в свіжому вигляді. А те, що рослина невибаглива до вирощування в закритому приміщенні, дає всім нам можливість мати цілорічний доступ до його корисних властивостей.
Часник
Якщо в фільмах часником виганяють вампірів, то в реальності ним же проганяють з десяток потенційних хвороб за рахунок стимулювання імунної системи. Клітковина, магній, вітамін В6 і С – ось короткий список того, що є цінним в часнику в першу чергу. Додавайте його практично до всього – від соусів до стейків і курки, щоб назавжди забути про грип та застуду, ну або, принаймні, знизити ризик їх виникнення на 60% (відповідно до одного з проведених досліджень).
Розмарин
Регулярний супутник ресторанних страв з червоного м’яса і курки насправді повинен бути і на кожній домашній кухні. Крім свого насиченого ефірного аромату, розмарин може подарувати людині компоненти, безпосередньо пов’язані з поліпшенням концентрації і пам’яті, зниженням болю в м’язах і стимуляцією імунної системи.