Світові ціни на нафту знижуються на тлі припущень інвесторів про те, що збільшення видобутку “чорного золота” в США може нівелювати зусилля країн ОПЕК та інших держав щодо скорочення виробництва.
Про це свідчать дані біржових торгів.
Станом на 8:30 вартість квітневих ф’ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знижувалася на 0,22% – до 55,20 долара за барель. Ціна березневих ф’ючерсів на нафту марки WTI зменшувалася на 0,44% – до 52,40 долара за барель.
Раніше американська нафтогазова сервісна компанія Baker Hughes опублікувала звіт, згідно з яким кількість бурових установок в США за підсумками робочого тижня, що завершився 27 січня, зросла на 18 штук – до 712 одиниць, в тому числі нафтових – на 15 штук, до 566 одиниць.
Крім того, міненерго США повідомило, що видобуток нафти в країні за тиждень, що завершився 20 січня, зріс на 17 тисяч барелів на добу – до 8,961 мільйона барелів на добу.
“Ціни на нафту залишаються під тиском, оскільки трейдери як і раніше стурбовані збільшенням бурової активності в США”, – цитує агентство Рейтер думку неназваних аналітиків з банку ANZ.
Подібні показники підсилюють думку інвесторів про те, що зростання обсягу виробництва в США компенсує скорочення видобутку в інших нафтовидобувних державах.
На цьому тлі вартість нафти марки Brent може завершити місяць зниженням більш ніж на 5% зі свого січневого піку в 58,27 долара за барель.