Детективи Національного антикорупційного бюро України повідомили 13 вересня про підозру міністру інфраструктури Володимиру Омеляну в незаконному збагаченні і недекларування доходів (ч. 3 ст. 368-2 і ст. 366-1 Кримінального кодексу України), повідомляє прес-служба НАБУ.
За даними слідства, ця службова особа, яка з 2000 року по теперішній час перебуває на державній службі, у період з 1.01.2000 по 26.04.2018 отримала 2,17 млн грн офіційного доходу, тоді як витрати її склали лише в період із 2008 року по 26.04.2015 щонайменше 3,45 млн грн.
Детективи НАБУ з’ясували, що в 2015 році, перебуваючи на посаді заступника міністра інфраструктури України, посадовець набув у власність активи, законність підстав отримання яких не підтверджено доказами та вартість яких значно перевищує його законні доходи.
Йдеться про новий позашляховик BMW X5 2015 року випуску та готівку в сумі 90 тис. дол. США та 25 тис. євро. Загальна вартість таких активів на той час становила 4 230 500 грн.
Крім того, слідство встановило факти внесення міністром інфраструктури недостовірних відомостей до декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування. Так, у е-декларації за 2015 рік вартість незадекларованих міністром активів, які знаходяться у власності чи користуванні, а також видатків становила щонайменше 3,034 млн грн, у 2016 – понад 8,024 млн грн.
У декларації за обидва роки посадовець умисно не вніс інформацію про позашляховик BMW X5, фактичним власником якого він є, та який перебував у його володінні й користуванні. Не відображені в е-декларації за 2015 рік видатки на оренду будинку, в якому фактично проживав міністр та члени його родини. Роком пізніше міністр не задекларував факт постійного користування у 2016 році іншим заміським будинком та земельною ділянкою.
Крім того, міністр вніс недостовірні відомості про вартість автомобіля Volvo S80 2007 року випуску, придбаного в 2016 році.
Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу, йдеться в повіжомленні НАБУ.
Міністр відкидає всі звинувачення й називає підозру політичним замовленням. Усі подробиці справи міністр обіцяє розповісти на брифінгу ввечері.
“Щодо суті справи: за дивним збігом обставин, її відкрили одразу після мого візиту під суд над Мартиненком”, – написав у Facebook Омелян.
Останні півтора року тривали слідчі дії.
“Впродовж півтора року перевірили все: пошту, месенджери, обшукали, опитали всіх знайомих, родичів, друзів. Шукали сенсацій: дорогу нерухомість, значні кошти, офшорні чи будь-які компанії, схеми, корупцію. Переконалися, що неможливо знайти те, чого немає. Витрачено купу часу і коштів платників податків з єдиною метою – оголосити підозру першому міністру. Оголосили!”, – зазначив Омелян.
Нагадаємо, за останні роки Омелян запам’ятався кількома скандалами: з тодішнім керівником “Укрзалізниці” Войцехом Бальчуном не міг поділити сферу впливу. Одного разу на засіданні уряду через це його відчитував прем’єр-міністр Володимир Гройсман.
Згодом був скандал, пов’язаний із лоукостером Rayanair. Міністр демонстрував зацікавленість у роботі цього авіаперевізника в Україні.
Минулого року Омелян забувся задекларувати майно родичів, яким користувався. Садибу, вартістю 7 мільйонів гривень, яку ніби-то винаймав у двоюрідної племінниці дружини за 15 тисяч гривень в місяць. Позашляховик брата Максима BMW X5 2015 року, яким користується. Цим зацікавилися у НАБУ.
Цієї весни виник скандал із народженням дитини в Омеляна. Його дружина Світлана Бевза народжувала в США. Чиновник стверджував, що за пологи нічого, мовляв, не платили. Хоча журналісти та експерти зазначили, що це зовсім не так. Після усіх аргументів Омелян і собі засумнівався: чи справді законно народила його дружина безкоштовно, і пообіцяв з’ясувати, чи не завинив він американським лікарям гроші.
ТСН