На Землі скоро розпочнеться новий льодовиковий період

На Землі скоро розпочнеться новий льодовиковий період Поштівка
26 Жовтня 2016, 10:51

На думку експертів, сьогодні сонячна активність знизилася до такого рівня, який не спостерігався з часу міні-льодовикового періоду, що мав місце в період між 1645 і 1715 роками — який ще називають Маундерівським. Тоді, як відомо, замерзла Темза.

Нова наукова модель дозволила вченим з більшою, ніж коли-небудь раніше, точністю прогнозувати сонячну активність, і це дає можливість припустити, що магнітна активність впаде на 60 відсотків у період з 2030 року по 2040 рік.

Вони змоделювали «11-літнє серцебиття Сонця»- період коливань його магнітної активності. Така циклічність була вперше помічена 173 роки тому.

Але сьогодні математики змогли створити більш точну модель, здатну спрогнозувати, як будуть виглядати сонячні цикли в майбутньому на основі динамо-ефекту в двох шарах надр світила.

Згідно геофізичної теорії, динамо-ефект визначає, як рухаються в магнітному полі розплавлені метали зовнішнього ядра Землі, які генерують електричний струм — це також впливає на перебіг рідин і газів під поверхнею планети, що створює два магнітних поля вздовж її осі обертання.

Дослідник Валентина Жаркова з університету Нортумбрії застосувала цю теорію до Сонця і змогла передбачити вплив циклів сонячної активності з точністю до 97 відсотків.

Вона заявила на конференції Королівського астрономічного товариства: «Ми виявили дві магнітні хвилі, які виникають парою і поширюються в двох різних шарах надр Сонця».

«Вони обидві мають частоту приблизно 11 років, хоча їх частоти трохи відрізняються і йдуть зі зсувом у часі».

«Поєднавши обидві хвилі і порівнюючи їх з реальними даними поточного сонячного циклу, ми виявили, що наші передбачення мали точність 97 відсотків».

Жаркова каже, що пік наступного циклу припаде на 2022 рік, а наступний цикл, відомий як 26-ий цикл, стане передвісником нового льодовикового періоду.

Вона продовжує: «В 26-му циклі дві хвилі будуть точним дзеркальним відображенням одна одної — пік досягається в один і той же час, але в протилежних півкулях Сонця».

«Їх взаємодія буде руйнівною, коли вони будуть компенсувати одна одну. За нашими прогнозами, це призведе до Маундерівського мінімуму».

Під час Маундерівського мінімуму атмосферна температура у всьому світі впала на 1,3 градуса Цельсія.

Хоча така зміна здається незначною, але вона призвело до скорочення пір року і, в кінцевому рахунку, до дефіциту продовольства.

Протягом 70-літнього періоду плями на Сонці з’являлися вкрай рідко.

Це явище було вивчено тільки в 1976 році Джоном Едді, який опублікував про це свою наукову статтю.

Астрономи присвоїли таку назву в честь подружньої пари вчених — Енні і Вальтера Маундерів, які вивчали, як сонячні плями змінювалися з часом.

Кліматичні моделі показують, що низька сонячна активність перешкоджає формуванню струменевих потоків — потоків повітря в атмосфері і теплих течій в океані, які підтримують температуру повітря в Британії вище рівня, який був би в іншому випадку.

Cikavosti.com

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!