Влада Індонезії оголосила підвищеної рівень загрози у зв’язку з активізацією вулкана Рінджані, розташованого на острові Ломбок. Про це повідомляє газета Jakarta Post.
За інформацією Національного агентства із запобігання катастрофам, викид попелу на висоту 2 тис. метрів зафіксований 27 вересня. Одночасно місцева влада попередила туристів не наближатися до небезпечної зони радіусом в 3 км. Разом з тим, за даними, що надходять, в цьому районі залишаються близько 400 туристів, більше 300 з яких – громадяни інших держав.
Незважаючи на початок виверження вулкана, міжнародний аеропорт на Ломбок продовжує працювати в звичайному режимі.
“Ніяких попереджень про необхідність закриття аеропорту поки не надходило”, – повідомив виданню офіційний представник повітряної гавані.
У 2015 році в зв’язку з активізацією вулкана Рінджані в Індонезії на кілька діб були закриті три великих аеропорту: на Ломбок і Східній Яві, а також на популярному туристичному острові Балі.
Найбільший в світі Індонезійський архіпелаг, що нараховує близько 18 тис. островів, розташований в так званому тихоокеанському Вогненному кільці, тому тектонічні катаклізми трапляються тут в середньому по 5-6 разів на день. Всього ж в країні налічується понад 500 вулканів, з них діючих – 129. Найактивнішим вважається вулкан Мерапі (2891 м) на найбільш густонаселеному острові світу Ява, а найвищим – Агунг (3142 м), найвища точка острова Балі.
Саме на території сучасної Індонезії сталися найбільші вулканічні катаклізми в історії людства.
Згідно з підрахунками міністерства громадських робіт і житлового будівництва, більше 80% території цієї найбільшої в світі острівної країни схильні до руйнівної дії стихійних лих і природних катастроф. У зоні постійного ризику живуть до 92% її 270-мільйонного населення.