Чимало киян підтримують ініціативу відомого кухаря Євгена Клопотенка про встановлення пам’ятника борщу у Києві, однак є й такі, кому таке не до вподоби. Мистецтвознавиця та зберігачка мистецької колекції Музею історії міста Києва Катерина Липа виступила категорично проти цього.
Катерина Липа зазначила, що добре ставиться до піару борщу, але її у цій ситуації напружує слово “пам’ятник”. Експертка наголосила, що пам’ятники зазвичай ставлять у містах, які “походять із тоталітарної доби”.
Ідея ж Клопотенка здається Липі “реліктом радянського мислення”.
Наслідки страждання від тоталітаризму?
Мистецтвознавиця зазначила, що вона не бачила пам’ятники їжі в інших країнах світу, але в Україні їх чимало.
Читайте також: У Раді хочуть встановити День українського борщу. Коли його святкуватимуть
Встановлення таких пам’ятників Липа вважає наслідком психологічного страждання української нації від тоталітаризму та фізичного – від Голодомору.
Мені взагалі не подобається ідея пам’ятнику борщу. А фонтан — це взагалі смішно. Влаштовувати фонтан борщу? Може, ще й воду підфарбовувати в ньому? Це все якесь дуже радянське і дуже кітчеве,
– прокоментувала ідею експертка.
Пам’ятник може з’явитися на Подолі, Бессарабці та біля Арки дружби народів
Відкритий конкурс на створення пам’ятника борщу розпочався у Києві 27 січня та триватиме до 28 лютого. Серед популярних локацій, які обрали самі мешканці столиці – Поділ, Бессарабська площа та Арка дружби народів. Як виглядатиме композиція, наразі невідомо. Деякі митці пропонують зробити пам’ятник у вигляді фонтану.
Читайте також: Перший Фестиваль борщу провели на Прикарпатті