Головний економіст МВФ Гіта Гопінат закликала уряди змінити вид підтримки компаній, які зіткнулися з труднощами на тлі коронавірусної кризи, та орієнтуюватися на інвестиції в акціонерний капітал, а не на кредити, пише Reuters.
Гопінат сказала, що з огляду на масштаб шоку, все більше компаній можуть ставати неплатоспроможними, оскільки впродовж багатьох місяців будуть фіксувати зниження виручки.
За її словами, державна підтримка у вигляді кредитів обтяжить такі компанії боргами, які ще більше ускладнять вихід з кризи.
“Оскільки виникає більш серйозне питання про неспроможність підприємств, державна підтримка повинна більшою мірою виглядати як інвестиції в акції, а не збільшення боргів. В іншому випадку, ми отримаємо велику кількість фірм, які виходять з кризи з величезними борговими зобов`язаннями”, – сказала Гопінат.
Читайте також: Скільки Україна віддасть МВФ цього року
“Якщо кредитування більше прийме форму інвестицій в акції… то це буде меншим тягарем для фірм. Це полегшить компаніям вихід з кризи “, – сказав Гопінат в п`ятницю на вебінарі, організованому МВФ і Токійським університетом.
Вона не уточнила, як саме має виглядати така фінансова підтримка. Під час банківської кризи в кінці 1990-х років Японія вливала капітал в фірми в рамках схеми, в якій афілійовані з державою структури скуповували привілейовані акції компаній.
Гопінат сказала, що відновлення світової економіки буде “вкрай нерівномірним і вкрай невизначеним”, закликавши країни продовжувати вживати агресивні заходи бюджетно-фінансового і грошово-кредитного стимулювання для підтримки своїх економік.
Читайте також: МВФ попередив про посилення ризиків для світової фінансової системи
У той час як зростання цін на продовольство в деяких країнах прискорилося, загальна споживча інфляція, швидше за все, залишиться низькою в більшості регіонів світу, оскільки втрата робочих місць буде стримувати зростання заробітної плати, сказала Гопінат.
“Ми більше боїмося, що інфляція буде занадто низькою, а не занадто високою”, – сказала вона.
МВФ розглядає поточну рецесію як нагіршу з часів Великої депресії 1930-х років. У своєму останньому прогнозі фонд очікує, що в 2020 році світовий ВВП скоротиться на 4,9% в порівнянні з 3,0%, що прогнозувалися в квітні.