Німецькі ЗМІ дізналися про можливе вигнання всіх російських спортсменів з Олімпіади в Ріо-де-Жанейро. За даними Spiegel, додаткові заходи будуть обговорюватися на засіданні Міжнародного олімпійського комітету в Лозанні 21 червня. Раніше про таку можливість вже згадував глава МОК Томас Бах.
Інформацію про обговорення на саміті подальших санкцій щодо Росії виданню Spiegel підтвердили анонімні учасники зустрічі, серед яких функціонери МОК і голови національних олімпійських комітетів, в тому числі Олександр Жуков від Росії. Очікується, що він буде під вогнем критики. За даними Spiegel, посилення може торкнутися окремих видів спорту, крім легкої атлетики, а в гіршому випадку – і всієї команди Росії. Після дискваліфікації, накладеної на національну федерацію, російським легкоатлетам вже рекомендували виступати під прапорами інших країн.
Spiegel зазначає, що порядок денний саміту повинен затвердити президент МОК Томас Бах. Джерела видання стверджують, що попередньо він обговорить ситуацію з президентом Росії Володимиром Путіним, з яким підтримує дружні стосунки.
МОК напередодні підтримав рішення Міжнародної федерації легкоатлетичних асоціацій про відсторонення російських легкоатлетів.
Томас Бах в статті для іншої німецької газети Frankfurter Allgemeine Zeitung напередодні змалював можливі варіанти розвитку подій:
“Участь всіх російських спортсменів в Олімпійських іграх в Ріо-де Жанейро в 2016 році залежить від результатів розслідування Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) по Сочі-2014. Якщо будуть докази організованою і державної допінг-програми, яка зачіпає багато видів спорту, то міжнародним спортивним федераціям і МОК доведеться прийняти важкі рішення, пов’язані з колективною відповідальністю і індивідуальної справедливістю”.
Глава МОК також закликає подумати про те, чи може в “заражених” федераціях як і раніше діяти презумпція невинності для спортсменів і чи можна перенести на них тягар доведення своєї “чистоти”.
Нове розслідування викликане звинуваченнями на адресу Росії, висунутими колишнім керівником московської антидопінгової лабораторії Григорієм Родченковим в інтерв’ю газеті The New York Times. Після відставки через побоюювання за своє життя Родченков переїхав до США.
В інтерв’ю Родченков розповідав, що півтора десятка призерів зимових Ігор-2014, включаючи олімпійських чемпіонів, були учасниками так званої допінгової програми, яка ретельно планувалася на державному рівні, щоб забезпечити перемогу росіянам на домашній Олімпіаді. Він повідомив, що особисто давав олімпійцям з їхнього відома в алкогольному коктейлі суміш з трьох заборонених препаратів власного винаходу. Він також брав активну участь в підміні проб призерів через отвір в стіні своєї лабораторії.