Серед найголовніших змін 2024 року — розширення переліку громадян, котрі придатні до проходження військової служби та повноцінна робота Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів, що має назву “Оберіг”.
Українська влада активно працює над удосконаленням законодавства з питань мобілізації, тому у наступному році громадянам слід очікувати серйозних змін і поліпшень у мобілізаційних процесах. До чого українцям варто готуватися у 2024 році повідомляє “Поштівка”.
За інформацією видання, однією з найважливіших змін наступного року є усунення недоліків у законодавстві України, які дозволяють військовозобов’язаним чоловікам ухилятися від військової служби.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Придатність до військової служби: чи можуть призвати чоловіка з гіпертонією
Серед цих пунктів важливо зауважити наступне:
- розширення переліку громадян, котрі придатні до проходження військової служби;
- максимальне залучення громадян до військового резерву.;
- повноцінна робота Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів, що має назву “Оберіг”;
- робота автоматизованої системи контролю та обліку підготовки українців до проходження військової служби.
Щодо поліпшення мобілізаційних процесів, у наступному році буде впроваджена ініціатива, відома як “практика бойового стажування”, де мобілізовані особи будуть направлені до досвідчених підрозділів для отримання підготовки.
Електронний реєстр “Оберіг”: що відомо
Однією з ключових інновацій буде повноцінне впровадження електронного реєстру в 2024 році.
Нагадаємо, згідно із законопроєктом №10062, програма міститиме різну інформацію про військовозобов’язаних, включно з їхніми персональними даними та контактною інформацією. Доступ до всього цього отримають співробітники Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мобілізація в Україні: кому з чоловіків можна виїжджати за кордон із 1 липня
Він міститиме дані про всіх громадян України чоловічої статі віком від 17 до 60 років. До нього вноситимуться такі відомості:
- ПІБ, дата і місце народження, стать, громадянство;
- місце проживання та перебування;
- сімейний стан, наявність дітей;
- освіта, професія, місце роботи;
- стан здоров’я;
- службові дані, зокрема про результати проходження ВЛК, відомості про участь у бойових діях, отримання бойових поранень;
- військово-облікова спеціальність;
- інформація про батьків;
- дані про освіту;
- інформація про закордонний паспорт;
- відомості про дату і мету виїзду за кордон та дату повернення;
- дані про наявність або відсутність судимостей, дані про притягнення до адміністративної відповідальності;
- відомості про відкриті виконавчі провадження.
Які переваги дасть реєстр:
- дасть змогу уникнути бюрократичних і корупційних процесів;
- дасть змогу швидше ідентифікувати осіб, які переховуються від військкоматів;
- покращить взаємодію різних державних органів у процесі надання статусу учасника бойових дій;
- спростить процедуру отримання статусу учасника бойових дій для осіб з інвалідністю, а також отримання пільг для тих, чиї рідні загинули в боя
Нагадаємо, на початку жовтня в ТЦК розповіли, для чого формують загальну базу військовозобов’язаних. Запровадження єдиної бази зробить доступним оформлення пільг для ветеранів, а також спростить проходження ВЛК.
Також повідомлялося, до яких даних військовозобов’язаних з держреєстрів ТЦК отримають доступ. Таке удосконалення обміну інформацією між відомствами поліпшить і спростить процес мобілізації в Україні. Призовники зі свого боку будуть позбавлені необхідності ходити до військкомату для оновлення персональних даних.