Учені з американського Університету Джона Хопкінса знайшли докази того, що Місяць міг сформуватися в результаті зіткнення Землі з протопланетою більше мільярда років тому.
Геологи проаналізували дані про сейсмічну активність в ядрі і мантії Землі і виявили шар заліза, кремнію, кисню та інших елементів товщиною в сотні кілометрів. Потім вони провели серію з 60 експериментів, які показали, що після зіткнення з об’єктом розміром з Марс повинен залишатися стійкий шар в безпосередній близькості від центру планети.
Для проведення моделювання дослідники використовували резервуар, заповнений пошарово рідинами, які не перемішуються, в тому числі нафтою і водою. Дослідники поміщали в контейнер фізіологічний розчин або етиловий спирт для імітації зіткнення і спостерігали за процесами, що відбуваються. Так їм вдалося встановити, що перемішування залежить від обсягу рідини і її щільності. Це означало, що виявлені шари мантії Землі могли сформуватися через зіткнення з досить великим тілом.
Відповідно до цієї теорії гігантського зіткнення, близько чотирьох мільярдів років тому Земля зіткнулася з протопланетою Тейя (Theia), в результаті чого частина речовини земної мантії і речовини Тейї були викинуті на орбіту. З них і утворився Протомісяць.