Бюджетний комітет Ради підготував нову версію змін до бюджету. У ній надходження до місцевих громад скоротили на 10,7 мільярда гривень.
Про те, наскільки менше грошей у 2020 році отримає місцева влада, повідомили у телеграмі Центру аналізу публічних фінансів та публічного управління Київської школи економіки.
Комітет скоротив надходження до місцевих бюджетів на 10,7 мільярда гривень, або на 44% від обсягу видатків, які потрапляють “під ніж”,
– йдеться у повідомленні.
У центрі додають, що це краще, ніж було раніше. У попередньому законопроєкті уряд пропонував забрати у місцевих бюджетів 16,1 мільярда гривень, тобто 66% усіх видатків.
Читайте також: Держбюджет у першому кварталі недоотримав більше 46 млрд грн
Однак ситуація залишається складною. Адже обсяг делегованих повноважень, які місцева влада має виконувати за ці гроші, залишився без змін. “Виходить, що більша частина тягаря витрат на боротьбу з наслідками епідемії та економічної кризи лежатиме на місцевій владі”, – пояснили у центрі.
Читайте також: Уряд Грузії відшкодує громадянам комунальні послуги за період карантину
Які саме видатки скоротять:
- субвенції на розвиток ОТГ;
- субвенції на розвиток системи екстреної медичної допомоги;
- стабілізаційну дотацію та компенсацію по програмі “Соціальна громада”;
- 30% коштів у субвенції на розбудову опорних шкіл;
- частину освітніх субвенцій: “Нова українська школа”, осучаснення професійно-технічної освіти та підтримку молодих вчителів.
Видатки що залишать:
- так званий “депутатський фонд” – субвенція на соціально-економічний розвиток регіонів мажоритарників обсягом 2,9 мільярда гривень;
- Державний фонд регіонального розвитку. У минулій версії його пропонували повністю скоротити, тепер забирають частину коштів, яка ще не розподілена між регіонами, а саме 2,6 мільярда гривень.