Міністерство юстиції запустило онлайн-сервіс державних послуг «Будинок юстиції», який дає змогу зареєструвати громадську організацію, друкований засіб масової інформації, відкрити або закрити фізичну особу-підприємця, подати заяву на повторну видачу втрачених документів, а також отримати інформацію з державних реєстрів.
Про це повідомив міністр юстиції Павло Петренко на прес-конференції в Києві.
«Я всіх запрошую на нашу територію свободи, на територію онлайн «Будинок юстиції». Всіх закликаю – любіть один одного, дихайте на повну, а про документи подбає Міністерство юстиції», – наголосив він.
За словами міністра, «Будинок юстиції» також дасть змогу громадянам отримати електронний цифровий підпис, а молодим юристам – знайти вакантне місце роботи в державних органах. Також через сервіс можна буде оформити sms-повідомлення у разі зміни правового статусу майна, зареєстрованого в Державному реєстрі майнових країн.
Як повідомлялося, українські IT-волонтери з моменту пілотного запуску в березні 2016 року онлайн-порталу iGov, спрямованого на боротьбу з корупцією та удосконалення бізнес-процесів у державних органах, отримали 584,3 тис. замовлень державних послуг.
У 2014 році Кабінет міністрів України заявив про намір до кінця 2017 року запровадити систему електронного уряду в країні. У найближчі два роки планується запровадити електронні безконтактні послуги і перейти на електронну ідентифікацію та електронний підпис громадянина. Також одним із завдань Кабміну є повна відмова від паперового документообігу. Крім того, уряд планує до 2017 року прийняти закон про єдину систему електронної взаємодії.
Уніан