Міністр оборони Степан Полторак розповів, що реформування Збройних сил та приведення їх у сумісність з арміями країн НАТО відбудеться до кінця 2020 року. Про це він розповів під час інтерв’ю виданню «Новое время».
За його словами, до кінця 2018 року завершать реформування Міністерства оборони та буде забезпечено цивільний контроль над Збройними Силами.
«Міністр оборони і його заступники будуть цивільними особами», – сказав Полторак.
Він додав, що до 2020 року буде завершено реформування Збройних Сил і повинна бути досягнута максимальна сумісність української армії з силами НАТО.
Паралельно йтиме реформування Генерального штабу, об’єднаного оперативного штабу, видів Збройних Сил, оперативних командувань. Завершиться все це реформуванням найнижчих органів управління – у бригадах та полках.
«Як наслідок, наші солдати, наші командири, офіцери та й будь-який орган військового управління за структурою, за системою забезпечення, за підготовкою, за порядком прийняття рішень, – все це відповідатиме стандартам, які існують в країнах Альянсу», – підкреслив Полторак.
Наступним кроком він назвав реформування Збройних Сил в цілому – до 2020 року, а також завершення реформування Генерального штабу.
«У першу чергу він (Генштаб) повинен бути переформатований до J-структури, яка існує у всіх країнах Альянсу», – розповів міністр оборони.
Він пояснив, що J-структура – це прийнята в арміях країн НАТО система управління збройними силами, їх забезпечення та організації.
Міністр зазначив, що колишня структура Збройних Сил не давала можливості швидко приймати рішення.
«Ось для прикладу. В міністерстві оборони рішення раніше мав право приймати єдина людина – міністр. У структурі працювало 770 співробітників, вони щодня готували документи, які направляли міністру. Як можливо взагалі ефективно приймати рішення при такому розподілі?» – розповів голова Міноборони.
За його словами, чисельність персоналу Міноборони скоротили на понад 200 осіб і перерозподілили функціональні обов’язки.
«Я свої повноваження віддав заступникам, на департаменти. Вони зараз за своїми напрямками швидко приймають рішення», – розповів Полторак.
Він уточнив, що стратегічні рішення приймає міністр, а тактичні, які забезпечують життєдіяльність, пересування особового складу, приймає той керівник, який відповідає за цей напрямок діяльності.