На зустрічі у верхах, що відбулася 30 серпня в Копенгагені і де обговорювалася енергетична безпека країн Балтійського моря, міністри енергетики підписали декларацію про прискорення поступової відмови від російських енергоносіїв і розвитку потужностей вітроенергетики в Балтійському морі, повідомило Міністерство енергетики Литви.
На зустрічі, в якій брали участь голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйен, єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон, президенти, прем’єр-міністри та міністри енергетики Балтійських країн, обговорювали питання енергетичної безпеки та скорішого переходу до відновлюваної енергетики.
Читайте також: Тимошенко: українського газу вистачить для нормального проходження опалювального сезону
Найбільшу увагу на зустрічі було розглянуто питання незалежності від російської енергії, ресурсів відновлюваної енергії, що скорочує синхронізацію Балтійського краю з європейськими сетями.
«Сьогодні ми детально обговорили важливі та актуальні для всіх нас питання. Домовилися, що наша відповідь на енергетичну війну Росії проти Європи має бути єдиною, а наша солідарність важлива як ніколи. Договорились рухатися в напрямку більшої інтеграції ринку, так як тільки так можна підвищити свою безпеку та конкурентоспроможність”, – цитується в повідомленні Мінэнерго для друку міністр енергетики Дайнюс Крейвіс.
Міністри енергетики підписали декларацію, в якій йдеться про прискорення поступової відмови від російської енергії. Балтійські країни домовилися збільшити в найближчі восемь років потужність вітряної енергії в Балтійському морі майже в сім разів – з 2,8 ГВт до 19,6 ГВт.
Читайте також: «Це зброя у гібридній війні»: очільниця МЗС Німеччини виступила проти запуску «Північного потоку-2»
У декларації також говориться, що найближчим часом буде розширено співпрацю в області імпорту СПГ, включаючи будівництво необхідної інфраструктури, наприклад портів і терміналів СПГ. Міністр енергетики домовився також з представниками Латвії, Естонії та Данії про подальше співробітництво в області розвитку морської ветроенергетики.