Мільярдер і колишній мер Нью-Йорка Майкл Блумберг оголосив про вихід із передвиборчого змагання за номінацію від Демократичної партії США. Він також заявив, що відтепер підтримує кандидатуру Джозефа Байдена — колишнього віцепрезидента і сенатора від штату Делавер.
Про це повідомляє Associated Press.
Блумберг оголосив про своє рішення після невтішних для себе результатів під час «супервівторка» 3 березня — тоді на партійних виборах, де голосували за претендентів на номінацію від Демократичної партії, голосували водночас 14 штатів і Американське Самоа.
Попри вкладені понад пів мільярда доларів у передвиборчу кампанію, Блумберг показав невдалий результат: він переміг лише на Американському Самоа і набрав кількадесят кандидатів в інших штатах. При цьому він витратив на рекламу в цих штатах близько 180 мільйонів доларів — більше за інших претендентів на номінацію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трампа більше хвилювало розслідування справи Байдена, ніж Україна – Тейлор
У своїй заяві Блумберг наголосив, що після результатів голосування 3 березня для нього більше «не існує реального шляху здобути номінацію (Демократичної партії — ред.)».
«Я завжди вважав, що перемога над Дональдом Трампом починається з об’єднанням довкола кандидата, який має найкращі шанси досягти цієї перемоги. Після вчорашнього (3 березня — ред.) голосування стало зрозуміло, що таким кандидатом є мій друг і видатний американець — Джо Байден», — сказав він.
Раніше, нагадаємо, на користь Байдена вже знялися з виборів Піт Бутіджедж, мер міста Саус-Бенд штату Індіана, і Емі Клобушар, сенаторка від штату Мінесота. Таким чином, єдиним серйозним конкурентом Байдена лишається сенатор від штату Вермонт Берні Сандерс.
Президент США Дональд Трамп уже встиг зреагувати на рішення Блумберга у Twitter. «Я міг би йому давним-давно сказати, що в нього немає необхідних задаток (аби стати президентом — ред.), і він би заощадив собі мільярд доларів», — зазначив президент США і заявив, що підтримка Блумбергом Байдена «не спрацює».
Mini Mike Bloomberg just “quit” the race for President. I could have told him long ago that he didn’t have what it takes, and he would have saved himself a billion dollars, the real cost. Now he will pour money into Sleepy Joe’s campaign, hoping to save face. It won’t work!
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) March 4, 2020
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Конгресі США пояснили пильну увагу Трампа до діяльності Байдена в Україні
Уперше про наміри 78-річного Майкла Блумберга брати участь у виборах президента США стало відомо 8 листопада 2019 року, коли він подав документи для участі у праймеріз Демократичної партії в Алабамі. 24 листопада Блумберг підтвердив, що змагатиметься за номінацію.
Медіамагнат Майкл Блумберг останнім серед демократів заявив про своє бажання позмагатися за президентське крісло, тому не брав участі в перших дебатах і не братиме — в перших чотирьох «мінівиборах» в американських штатах — кокусах і праймериз.
Блумберг також не виключив, що витратить мільярд доларів своїх статків, аби на президентських виборах у 2020 році переміг демократ, а не Дональд Трамп. Загалом він витратив на передвиборчу кампанію понад 500 мільйонів доларів — більше, ніж будь-який інший кандидат.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Адвокат Трампа обговорював з Луценком справу щодо компанії, в якій працював син Байдена — NYT
З лютого по червень 2020 року в кожному американському штаті, а також на деяких заморських територіях США (де, втім, не проходить голосування за президента), відбудуться свого роду «мінівибори» кандидатів для участі у виборах у листопаді 2020 року.
Залежно від населення кожен штат має певну кількість делегатів, які беруть участь у з’їздах партій після згаданих «мінівиборів» — як правило, в липні. Кількість делегатів, які підтримують того чи іншого кандидата, залежить від відсотка голосів, які той набрав. Голосування відбувається за округами, тому найбільша кількість голосів не завжди гарантує перемогу у відсотковому співвідношенні.
«Мінівибори» в штатах проходять у двох форматах — це праймериз і кокуси. Під час праймериз американці відмічають у бюлетенях ім’я їхнього фаворита і кидають його в урну. Під час кокусів кожен виборець у штаті приходить до певного місця — це може бути церква, школа чи навіть урядова будівля — і публічно виголошує свою підтримку тому чи іншому кандидату.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп минулого року наказав Болтону допомогти в тиску на Україну, – NYT