Медики назвали 6 незвичайних ознак хвороб серця

серце

Своєчасна діагностика хвороб серця буває досить важкою. Однак існують деякі не зовсім звичайні симптоми, за якими можна розпізнати дані хвороби.

До одного з них відносяться зморшки на мочках вух. Дослідження показує зв’язок між появою подібних зморшок і підвищенням ризику атеросклерозу – хвороби, при якій всередині артерій накопичуються бляшки. Відразу 40 досліджень довели наявність зв’язку з цим.

Ще однією незвичайною ознакою є скупчення жиру або ксантоми під шкірою, які виникають на ліктях, колінах, сідницях і навіть повіках. Самі по собі ці ущільнення нешкідливі, але вони можуть свідчити про генетичну хворобу під назвою сімейна гіперхолестеринемія. Люди з цим станом мають надмірно високий рівень ліпопротеїдів низької щільності, які називають “поганим” холестерином.

Тривогу повинні викликати і округлі нігті на пальцях. Подібне округлення викликається надмірним виробництвом тканини в організмі. Причиною цього часто буває брак доступу насиченої киснем крові до пальців. Це досить старий медичний симптом, описаний ще Гіппократом. Він говорить про те, що серце погано справляється з прокачуванням крові по організму.

До речі, відкладення жиру можуть бути помітними не тільки під шкірою, а й навколо райдужної оболонки очей. Подібного роду кільця не впливають на зір, але говорять про наявність факторів ризику коронарних хвороб серця.

Хворі ясна і випадаючі зуби теж є симптомом проблем з серцем, адже погані бактерії з рота можуть проникати в кровотік і добиратися до серця.

Тривогу повинні викликати і сині губи, що свідчить про ціаноз. Якщо губи синіють при нормальних погодніх умовах, то з доставкою насиченої киснем крові по організму виникли проблеми.

Нагадаємо, що істотно знизити ризик інсульту і серцевого нападу можна, відмовившись від вживання продуктів харчування з високим вмістом трансжирів – перестати купувати чіпси, крекери, смажені продукти і готові хлібобулочні вироби.

Також нагадаємо, що всього три чашки чаю на день можуть скоротити ризик інсульту на 20 відсотків. Вчені з’ясували, що улюблений багатьма гарячий напій має потужну захисну властивість – захищає судини головного мозку від тромбозу і допомагає артеріям залишатися гнучкими і вільними від холестеринових відкладень.

Також нагадаємо, що було названо потужні методи для покращення роботи серця.