Медовик (без розкачування коржів)

14 Вересня 2016, 16:45

Як приємно на стіл поставити спечений торт своїми руками. Медовик (без розкачування коржів) – це страва чудово не тільки за своїми смаковими якостями, але і за способом випічки. На приготування тіста не потрібно багато часу. Адже його не потрібно замішувати, так як воно виходить рідким. Але після того, як торт спечеться і просочиться смачним кремом, від нього неможливо відірватися. Такий виходить ароматний, ніжний і м’який, що просто пальчики оближеш!

Інгредієнти для приготування медовика (без розкачування коржів):

Для тіста:

  1. Масло вершкове – 100 грам
  2. Цукор – 100 грам
  3. Яйця курячі – 3 штуки
  4. Мед квітковий – 150 грам
  5. Сода харчова – 1 чайна ложка
  6. Борошно пшеничне – 350 грам

Для крему:

  1. Сметана 25% жирності – 500 мл
  2. Вершки 35% жирності – 300 мл
  3. Пудра цукрова – 5 столових ложок
  4. Чорнослив без кісточок – 300 грам
  5. Горіхи волоські підсушені – 200 грам

Інвентар для приготування медовика (без розкачування коржів):

  1. Духовка
  2. Деко
  3. Плита
  4. Кругла форма для випічки зі знімним бортом
  5. Мірний стакан
  6. Дві каструлі різних розмірів
  7. Столова ложка
  8. Прихватки
  9. Паперовий рушник
  10. Харчова плівка
  11. Папір для випічки
  12. Холодильник
  13. Міксер або ручної віночок
  14. Миски – 3 штуки
  15. Блюдо для подачі
  16. Кондитерська кисть
  17. Блендер

Приготування медовика (без розкачування коржів).

Крок 1: готуємо яйця з цукром

яйця з цукром

Беремо миску і за допомогою ножа розбиваємо в неї яйця. Додаємо в ємність цукор і починаємо збивати наші компоненти, скориставшись ручним віночком або міксером. Збиваємо ці два інгредієнти до утворення однорідної маси і до тих пір, поки повністю не розчиниться цукор.

Медівник (без розкачування коржів)

Беремо каструлю середніх розмірів і викладаємо в неї мед, масло і соду. Всі компоненти добре перемішати столовою ложкою і поставити на парову баню. Для приготування парової лазні необхідно взяти каструлю з розмірами таку, щоб в неї вільно заходила ємність з нашими  інгредієнтами. Наливаємо в неї 3/4 об’єму води з таким розрахунком, щоб рідина не сильно піднімалася в каструлі вгору, коли будемо опускати в неї нашу ємність з інгредієнтами для приготування тіста. Ставимо каструлю з водою на середній вогонь і після того, як вода в ній закипить, робимо маленький вогонь і, притримуючи прихватками гарячу ємність, обережно ставимо всередину неї ємність з інгредієнтами. За допомогою столової ложки все дуже ретельно розмішуємо до повного розчинення масла і меду. При цьому повинна вийти однорідна маса. Вимикаємо вогонь і, скориставшись кухонними прихватками, дістаємо з каструлі з окропом ємність з готовою масою. Даємо вершково-медової суміші трохи охолонути. І тепер додаємо збиті з цукром яйця. Все ще раз добре перемішуємо ложкою.

Приготування медовика (без розкачування коржів)

Після, користуючись мірним стаканом, насипаємо борошно в нашу суміш і все ретельно перемішуємо з допомогою віночка до однорідності. Увага: щоб не утворювалося борошняних грудок, бажано постійно суміш збивати підручним інвентарем у той час, коли додаємо борошно. За консистенцією тісто має нагадувати нам густу сметану, в такому вигляді ми і будемо його випікати. Після цього ємність з рідким тістом обмотуємо харчовою плівкою і ставимо в холодильник на 2-3 години, щоб він настоявся.

Крок 3: готуємо коржі з тіста

коржі з тіста

Дістаємо з холодильника ємність з тістом і даємо йому постояти при кімнатній температурі 1 год, щоб воно просякло запахом меду. Включаємо духовку і нагріваємо її до температури 180°С. При такій температурі і будемо готувати наші коржі. Беремо деко застеляємо його папером  для випічки і за допомогою кондитерського кисті змащуємо рослинним або вершковим маслом.

Потім на цю поверхню поміщаємо обідок від рознімної форми. За допомогою 2-х повних столових ложок переливаємо рідке тісто з каструлі на деко. Необхідно пам’ятати про те, що час від часу варто помішувати загальну суміш підручним інвентарем, для підтримки необхідної консистенції тіста.

Корж медовика

Випікаємо корж протягом 7-10 хвилин до золотисто-коричневого кольору. Коли корж буде готовий, виймаємо деко з духовки, скориставшись прихватками. Знімаємо обідок від рознімної форми і перекладаємо його в бік. За допомогою ножа підрізаємо папір навколо готового коржа і перекладаємо його разом з нею на окреме блюдо.  Застеливши знову деко промасленим кондитерської папером, повторюємо процес випічки. У нас повинно вийти 5-6 коржів. Увага: останній корж запікаємо трохи сильніше інших. Він знадобитися нам для прикраси торта.

Крок 4: готуємо чорнослив

Беремо невелику миску з чорносливом і заливаємо окропом на 10 хвилин. Після того, як сухофрукти злегка розм’якнуть, зливаємо воду і за допомогою паперового рушника протираємо інгредієнт насухо.

Перекладаємо чорнослив на обробну дошку і за допомогою ножа подрібнюємо його на невеликі шматочки. Після –  перекладаємо у вільну тарілку.

чернослив для медовика

Крок 5: готуємо горіхи

горіхи для медовика

Для присипки горіхи треба подрібнити. Для цього достатньо порубати ножем на обробній дошці на невеликі шматочки і потім перекласти в ємність окремо від крему і чорносливу.

Крок 6: готуємо вершки

Щоб наш крем вийшов повітряним, дуже важливо, перед тим як будемо з’єднувати вершки з рештою  інгредієнтів, добре збити. Для цього викладаємо вершки в миску і збиваємо їх за допомогою віночка.

крем для медовика

Крок 7: готуємо крем

Сметану виливаємо в миску і додаємо 5 столових ложок цукрової пудри. За допомогою віночка добре збиваємо два інгредієнти. Після цього з допомогою столової ложки додаємо збиті вершки і ще раз все добре збиваємо до однорідної маси.

Крок 8: готуємо медовик (без розкачування коржів)

Медовик без розкачування коржів

Увага: перед тим як ми будемо змащувати коржі кремом, треба з кожного  зняти папір для випічки. Отже, беремо широке блюдо. Його діаметр повинен бути більше діаметра коржів. Викладаємо перший корж, і рівномірно розмазавши крем по всій його поверхні з допомогою ложки, посипаємо його подрібненим чорносливом. На другий корж, після змазування його кремом, викладаємо подрібнені горіхи. Аналогічно робимо цю процедуру і з іншими коржами з тією тільки різницею, що чергуємо інгредієнти: чорнослив – горіх.

Медовик

Останній п’ятий корж рясно змащуємо кремом. Але присипкою вже послужить шостий корж, який ми з допомогою блендера перетворимо в крихту, додавши в неї трохи подрібненого горіха.

Не забуваємо і за бічні сторони торта: їх також присипаємо тестовій крихтою. Коржі повинні добре просочитися кремом. Тому ставимо в холодильник на нижню полицю наш медовик і залишаємо в такому стані його на 1-3 години.

Крок 8: подаємо медовик (без розкачування коржів)

легкий рецепт медовика

Відразу ж після того, як торт настоїться і просочиться повітряним смачним кремом, його можна діставати з холодильної шафи і подавати до столу. І не важливо насправді, на якій особливий випадок ви приготуєте це блюдо. Адже побалувати себе шматочком цієї чудової випічки, запиваючи гарячим улюбленим чаєм, можна і в будь-який день, не обов’язково святковий.

Приємного апетиту!

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!