На Львівщині офіційно стартував проект «Безпека понад усе: ефективна поліція», який передбачає навчання патрульних поліцейських японським бойовим мистецтвам.
Про це сьогодні на брифінгу повідомила заступник голови – керівник апарату Львівської облдержадміністрації Маріанна Вільшинська, передає “ZIK”.
Перед цим перших 40 патрульних із 1-го батальйону Управління патрульної поліції Львова пройшли пілотний базовий курс, який тривав три місяці. Львівська ОДА зініціювала офіційне продовження цього проекту, а фінансово його підтримало ПАТ «Львівобленерго».
Національна система поліцейського контролю (НСПК) розроблена на основі ряду бойових мистецтв, передусім японських. Після проходження базового курсу поліцейські складають іспити і можуть переходити до наступного поглибленого курсу. Планується, що після проходження другого курсу вони стануть інструкторами, і ця система бойової підготовки буде розповсюджена по всій Україні.
«Надіємося, що ця акція буде безстрокова і що інші області зможуть перейняти наш досвід», – зазначила заступник голови – керівник апарату Львівської облдержадміністрації Маріанна Вільшинська.
Президент Академії Айкібудзюцу Олександр Козловський відзначив, що під час навчань патрульні успішно опановують запропоновані їм техніки.
«Поліцейські вчаться використовувати своє тіло, а також піднімають свій фізичний рівень, тому що він, на жаль, різний – не є критичний, але прагнути до кращого треба», – зазначив Олександр Козловський.
Навчання передбачають також і психологічну підготовку. «Дуже важливо, щоб людина була впевнена в собі, могла успішно затримувати на вулиці злочинців і щоб ще не було так, що десять чоловік затримують одного. Ми розраховуємо на те, що наші поліцейські будуть дуже здібні», – додав президент Академії Айкібудзюцу.
Разом із поліцейськими працює вісім інструкторів. Щодо фінансування Козловський зазначив, що в «інструкторського складу така сама зарплата, як у середньостатистичного вчителя середньої школи».
Командир 1-го батальйону Управління патрульної поліції Львова Світлана Гірняк у коментарі журналістам заявила, що навчання дуже ефективне. «Це я бачу на вулицях, оскільки працюю безпосередньо з особовим складом. Це дуже ефективно проявляється, коли триває процес затримання. Він відбувається швидко, чітко, не привертає зайвої уваги. Тут якраз вивчається техніка, яка дозволяє в період декількох секунд затримати людину. Основна ціль – це використати силу противника проти нього самого», – сказала вона.
Тренування проходять у вихідні дні поліцейських, інструктори підлаштовуються під їхній графік. У залі разом тренуються і чоловіки, і жінки поліцейські. За словами тренерів, для них у підготовці немає ніяких відмінностей.
«Неодноразово були випадки, коли дівчина-поліцейський, яка займається тут, коли вступала безпосередньо в контакт із затриманим, легше і швидше проводила затримання, ніж її напарник-чоловік, який не проходив навчання», – зазначила Світлана Гірняк.