Дослідники з Університету Флориди провели опитування серед кількох десятків студентів, під час якого їм було запропоновано вибрати один з варіантів дій при вирішенні складних завдань, про це пише The Independent.
За результатами анкетування була відібрана експериментальна група з 60 осіб. З них 30 осіб заявили про те, що «отримують задоволення від виконання завдань, які включають в себе придумування нових шляхів вирішення проблем», інші сказали, що думають над завданням тільки тоді, коли виникає необхідність.
На учасників експерименту одягнули фітнес-браслети, які протягом тижня замірювали рівень їх активності. В результаті з’ясувалося, що група «думаючих» студентів здійснює значно менше рухів. На думку дослідників, ці дані можна охарактеризувати, як «дуже значні» і «стійкі» з точки зору статистики.
Вчені дійшли висновку, що люди, які не схильні багато думати, швидше піддаються нудьгуванню, тому у них виникає бажання заповнити вільний час фізичною активністю. Крім того, лінь є ознакою того, що людина схильна занурюватися у власні думки, а фізично активні люди витрачають енергію, і у них просто не залишається сил на різного роду роздуми.
При цьому вчені підкреслюють, що високий IQ не є виправданням малорухливого способу життя.