Газета Le Monde була змушена вибачитися перед читачами за обкладинку свого щотижневого журналу, після того як деякі з них побачили схожість чорно-білої фотографії президента країни Еммануеля Макрона зі знімками лідера нацистської Німеччини Адольфа Гітлера. Відповідне звернення опублікував на сайті газети головний редактор видання Люк Броннер.
За його словами, обкладинка журналу, датованого суботою, 29 грудня, “викликала критику” деяких читачів. “Ми приносимо вибачення всім, кого шокувало її графічне оформлення, хоча воно зовсім не схоже на те, про що нам говорять”, – написав він. За словами Броннера, дизайнери черпали натхнення в творчості російських конструктивістів. Також він нагадав, що в схожому стилі художник Лінкольн Анью вже оформляв кілька обкладинок журналу в минулому.
Критичні відгуки, що поширилися в соцмережах в суботу, супроводжувалися порівнянням двох зображень. На одному з них представлений чорно-білий знімок Гітлера, що стоїть перед червоно-білим прапором Третього рейху з чорною свастикою, а на іншому – обкладинка журналу. На ній чорно-білий портрет президента Франції розміщений поверх червоно-білого фону, а прямо за його спиною розташувалася готична літера “М” чорного кольору, що позначає назву видання. На цьому колажі, однак, в межах піджака Макрона дизайнер також розмістив чорно-біле фото з протестної акції на Єлисейських Полях, де єдиним кольоровим елементом стали не жовті жилети учасників, а червона смужка на прапорі Франції.
Одним з найпопулярніших постів в Twitter на цю тему став відгук на сторінці спікера Національних зборів (нижньої палати парламенту) Рішара Феррана – його запис до цього моменту зібрав 1,5 тис. Лайків і близько 780 коментарів, нею поділилися понад 800 осіб. “Не терпиться дізнатися, до яких же графічних і іконографічних образів відсилає “@lemonde_M. Якщо це не випадковість, то що тоді? Шукаємо прихований сенс”, – написав він.
Hâte de comprendre ce qui fonde les références graphiques et iconographiques du @lemonde_M S’il ne peut s’agir de hasard, de quoi s’agit-il alors ? À la recherche du sens perdu… pic.twitter.com/MHMmia0G2c
— Richard Ferrand (@RichardFerrand) December 29, 2018