«Воші, яких не виймеш з шуби», – депутат Сейму Латвії Едвінс Шноре порівняв росіян, які проживають в його країні, з вошами, які засіли в Латвії і не хочуть забиратися з неї.
Зазначена заява латвійського політика викликала справжню істерику у російських ЗМІ.
Латвійський парламентарій у своїй колонці для місцевої газети NA avīzе він заявив, що «радянська окупація залишила латвійську економіку в руїнах» і піддав жорсткій критиці дії росіян в його рідній країні, які «облаяли і оббрехали Латвію, проте не поспішають покидати її».
У своїй статті він порівняв росіян з “вошами”, які засіли в шубу, після чого їх вкрай складно вигнати з неї.
Шноре нагадав, що радянська окупація залишила латвійську економіку в руїнах, із забрудненою навколишнім середовищем і русифікованим суспільством. І хоча багато її наслідки вже вдалося подолати, російське середовище залишилася в Латвії.
«Місцеві російськомовні, які за часів СРСР паплюжили, лаяли і обмовляли на Латвію, до цього часу назад з Латвії не їдуть. Принаймні, не в тому обсязі, як хотіли б цього латиші. Як свого часу сказав міністр громадських справ Альфред Берзіньш, якщо одного разу впустиш російську вошу в шубу, назад її вже не виймеш», – написав депутат.
Шноре також послався на приклад України, де так звана двообщинна держава з росіянами в її складі призвела до війни на Донбасі і до важких наслідків:
Державна безпека – це одна з причин, чому нам треба прагнути до латиської Латвії. А до чого призводить “двообщинна держава” з росіянами, можете наочно побачити на прикладі України, – підкреслив Шноре.
Також він висловив переконання, що національні держави є європейською нормою:
«Національна держава – це європейська норма. Норвегія – норвезька, Польща – польська, Латвія – латиська! Так є, і завжди буде нормою!», – пише Шноре.
Публікація зазначеної статті викликала справжню істерику у російських ЗМІ, журналісти яких пишуть і волають про утиски “русского міра”, а також про необхідність чинити опір місцевим націоналістам.
Довідка
Едвінс Шноре (Edvīns Šnore) народився 21 березня 1974 року в Саулкрасти, Латвія. Латвійський політик, політолог, історик, кінорежисер. Стал відомим після виходу документального фільму «Радянська історія» (2008 р.). За фільм був удостоєний найвищої державної нагороди Латвії – Ордена Трьох зірок і естонського Ордена Хреста землі Марії. Захистив дисертацію на тему відношення західних країн до Голодомору (2013). Депутат Сейму Латвії (з 2014 р.) від Національного Альянсу “Все для Латвії!” (Nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”). У 2014 році висунувався в Європарламент від Національного Альянсу.