Київський метрополітен може втратити 100 нових вагонів

Київський метрополітен може втратити 100 нових вагонів Поштівка

Через борги перед компанією “Укррослізинг” Київський метрополітен може втратити 100 нових вагонів. Журналісти з’ясували, чому Києву більше не дають кредити і що ще можуть забрати у киян, якщо чиновники відмовляться платити за рахунками.”Столичний суд зобов’язав метрополітен виплатити 737 млн грн, але ми плануємо подати апеляцію протягом 10 днів”, – сказала журналістам спікер метро Наталія Макогон, передає Infokava.com.

Зокрема, керівництво підземки має намір оскаржити суму позовних вимог, оскільки вважає, що у неї несправедливо включені нараховані штрафні санкції і пені. Договір на закупівлю вагонів на 400 млн грн було укладено ще в 2009 році, але в обумовлений строк кошти виплачені не були.

За словами експертів, втрата сотні вагонів дуже сильно позначиться на комфорті пасажирів, особливо в годину пік.

“Нам доведеться збільшувати інтервали і повністю міняти схему руху поїздів. Велика частина з цих 100 вагонів курсує на “синій” гілці, а враховуючи, що на ній всього близько 250 вагонів, втрата майже половини – це дуже багато”, – говорить Макогон.

“Якщо не будуть платити (за кредитами), можуть ще забрати рухомий склад наземного транспорту. Київ брав у заставу близько 300 тролейбусів і автобусів на суму 115 млн євро і на 35 млн євро трамваїв”, – розповів екс-заступник мера Києва Руслан Крамаренко.

Але на відміну від вагонів метро, ці позики були підкріплені державними гарантіями і забрати їх можуть тільки в крайньому випадку.

Як розповів президент Інституту реформ та розвитку Києва Олександр Вовченко, ще з минулого року столична влада самостійно не можуть залучати кредити, бо потенційного майна, придатного для застави, у Києві більше не залишилося.

У Київраді заспокоюють, що вагони не віддадуть.

“Всі розуміють, що це була корупційна схема, за якою Київ загнали в борги. Тому місто буде судитися до останнього”, – повідомив журналістам перший заступник голови бюджетної комісії Олесь Маляревич.