Через борги перед компанією “Укррослізинг” Київський метрополітен може втратити 100 нових вагонів. Журналісти з’ясували, чому Києву більше не дають кредити і що ще можуть забрати у киян, якщо чиновники відмовляться платити за рахунками.”Столичний суд зобов’язав метрополітен виплатити 737 млн грн, але ми плануємо подати апеляцію протягом 10 днів”, – сказала журналістам спікер метро Наталія Макогон, передає Infokava.com.
Зокрема, керівництво підземки має намір оскаржити суму позовних вимог, оскільки вважає, що у неї несправедливо включені нараховані штрафні санкції і пені. Договір на закупівлю вагонів на 400 млн грн було укладено ще в 2009 році, але в обумовлений строк кошти виплачені не були.
За словами експертів, втрата сотні вагонів дуже сильно позначиться на комфорті пасажирів, особливо в годину пік.
“Нам доведеться збільшувати інтервали і повністю міняти схему руху поїздів. Велика частина з цих 100 вагонів курсує на “синій” гілці, а враховуючи, що на ній всього близько 250 вагонів, втрата майже половини – це дуже багато”, – говорить Макогон.
“Якщо не будуть платити (за кредитами), можуть ще забрати рухомий склад наземного транспорту. Київ брав у заставу близько 300 тролейбусів і автобусів на суму 115 млн євро і на 35 млн євро трамваїв”, – розповів екс-заступник мера Києва Руслан Крамаренко.
Але на відміну від вагонів метро, ці позики були підкріплені державними гарантіями і забрати їх можуть тільки в крайньому випадку.
Як розповів президент Інституту реформ та розвитку Києва Олександр Вовченко, ще з минулого року столична влада самостійно не можуть залучати кредити, бо потенційного майна, придатного для застави, у Києві більше не залишилося.
У Київраді заспокоюють, що вагони не віддадуть.
“Всі розуміють, що це була корупційна схема, за якою Київ загнали в борги. Тому місто буде судитися до останнього”, – повідомив журналістам перший заступник голови бюджетної комісії Олесь Маляревич.