Навесні минулого року команда дослідників Науково-технічного університету Китаю, розташованого в Хефеї, вперше представила людиноподібного робота Jia Jia, який зовні дуже схожий на живу жінку.
Уже тоді розробка зібрала чимало захоплених відгуків. Відвідувачі нещодавньої економічної конференції, організованої гігантом банківської галузі UBS в одному з фінансових центрів Шанхаю, могли побачити оновлену версію Jia Jia зі значно поліпшеною мімікою.
Але поліпшена міміка – далеко не єдине поліпшення в порівнянні з оригінальною моделлю. Оновлений робот може визначити стать розмовляючої з ним людини, скоригувати міміку і вибудувати відповідно до цього свою подальшу поведінку. Система штучного інтелекту робота зазнала низку значних удосконалень протягом останнього року, хоча вона ще далека від досконалості. Досить часто навіть найпростіші питання видають в цьому роботі робота. Втім, розробники все так само твердо впевнені в успіху проекту.
Керівник проекту Чен Сяопін вважає, що у таких реалістичних роботів вже в самому найближчому майбутньому знайдеться маса роботи в Китаї і в інших країнах. Вони зможуть виконувати рутинну роботу в організаціях громадського харчування, в лікарнях, санаторіях і приватних будинках, компенсуючи недолік «простих робочих рук», обумовлений тим, що молоді китайці все більше і більше прагнуть отримати більш кваліфіковану і оплачувану роботу.
phys.org, ITC