Група китайських вчених збирається почати засів штучних хмар над Тибетському плато. Передбачається, що це дозволить збільшити кількість опадів на посушливій півночі Китаю. Вчені сподіваються, що за допомогою штучних хмар вдасться отримати більше п’яти мільярдів кубічних метрів води на рік, що можна порівняти з подвійним обсягом річного споживання води в Пекіні. Дослідження на цю тему фінансуються урядом провінції Цинхай.
Проект під назвою River Sky передбачає використання літаків і ракет для розпилення хімічних речовин. На старті також планується запустити погодний супутник, який буде здійснювати моніторинг потоку пари в атмосфері.
Заступник губернатора провінції Цинхай Хань Цзяньхуа стверджує, що проект River Sky знаходиться в пріоритеті на найближчу п’ятирічку. Уже узгоджені документи про його початкове фінансування: мова йде про закупівлю літаків і необхідної апаратури.
Кліматологи висловлюють сумніви в ефективності такого проекту, посилаючись на те, що засів хмар можна реалізувати тільки при поєднанні декількох сприятливих факторів. Крім того, в більшості випадків це не призводить до збільшення природних опадів більш ніж на 10%. В іншому випадку буде потрібно величезний бюджет.
Це не перша спроба Китаю вирішити проблеми з водопостачанням північних районів країни. Так, два роки тому почався процес зміни русла річки Янцзи, що дозволить забезпечувати водою посушливі райони Китаю.
Раніше з’явилася інформація, що в ОАЕ вчені і чиновники обговорюють плани зведення штучної гори для збільшення кількості опадів в країні.