Конституційний суд Молдови дав позитивну оцінку щодо ініціативи депутатів замінити назву державної мови у Конституції з молдовської на румунську.
Про це пише видання Newsmaker.
Судді вважають, що в Основному законі державною мовою повинна вказуватися румунська – так само, як вказано у Декларації про незалежність країни.
Раніше фракція Ліберально-демократичної партії Молдови (ЛДПМ) запропонувала поправку до Конституції, що передбачає зміну назви державної мови з молдовської на румунську.
Головуючий на засіданні суддя Тудор Панциру заявив, що законодавча ініціатива не містить юридичних неточностей і може бути розглянута в парламенті.
Він також зазначив, що запропоновані поправки в Конституції мають «технічний характер», оскільки ще в 2013 році Конституційний суд постановив, що Декларація про незалежність Молдови превалює над Конституцією.
Глава парламентської фракції Ліберально-демократичної партії Тудор Деліу заявив, що «сьогодні був зроблений перший крок у встановленні історичної правди». «Громадяни Молдови говорять румунською мовою», – додав він.
Президент Молдови Ігор Додон заявив, що вважає незаконними спроби легалізувати статус румунської мови, і запропонував провести референдум щодо цього питання.
«Абсолютна більшість корінного населення Молдови вважає, що говорить молдовською мовою», – заявив Додон.