Конституційний суд України визнав неконституційним положення пункту 11 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет на 2016 рік» від 25.12.2015, згідно з якими Кабінет Міністрів міг встановлювати витрати на судову системо виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевих бюджетів та бюджету Фонду соціального страхування України, повідомляє «Поштівка» з посиланням на прес-службу КСУ.
«Положення пункту 11 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» від 25 грудня 2015 року № 928–VІІI у тій частині, яка передбачає, що норми і положення Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., № 41–45, ст. 529) застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевих бюджетів та бюджету Фонду соціального страхування України, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення», – йдеться у резолютивній частині рішення.
У мотивувальній частині рішення КСУ зазначається, що положення пункту 11 Прикінцевих положень «є звуженням гарантій незалежності суддів, зокрема щодо фінансування».
Конституційний суд вважає, що питання фінансування судів мають врегульовуватися лише законами України, а не актами Кабінету Міністрів.
Крім того, КСУ зазначає, що положення пункту 11 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет на 2016 рік» «порушує конституційні засади поділу державної влади в Україні та становить загрозу для незалежності суддів».
Дані положення закону про держбюджет втрачають силу з моменту оголошення рішення КСУ.
Нагадаємо, що конституційне подання з даного питання в КСУ здійснив Верховний Суд України.