Комітет з розвідки палати представників США вирішив розслідувати звинувачення в змові між виборчим штабом Дональда Трампа і російською владою.
Про це оголосив конгресмен від Демократичної партії Адам Шифф.
“Ми дійшли письмової згоди […], що будемо розслідувати звинувачення в змові Росії зі штабом Трампа”, – заявив пан Шифф в ефірі телеканалу MSNBC.
“Розведкомітет багато років розслідував дії російської влади і попереджав про ворожі дії путінського режиму на міжнародній арені, його агресію в кіберпросторі та впливових міжнародних пропагандистських кампаніях”, – цитують на сайті комітету слова його голови, республіканця Девіна Нуньєса.
Пан Нуньєс, який був у складі перехідного штабу Дональда Трампа, заявив, що комітет проведе розслідування у всіх названих вище сферах, зокрема розгляне і питання про можливе втручання Росії в американські вибори 2016 року.
Розслідування повинно буде дати відповіді на такі питання:
- Чи була російська кіберактівность або інші дії спрямовані проти США та їх союзників?
- Чи Росія контактувала в цих діях із особами, пов’язаними з політичними кампаніями, або іншими громадянами США?
- Як відреагував на ці дії уряд США, і що потрібно, аби захистити США та їх союзників в майбутньому?
- Які витоки секретної інформації могли статися?
Співробітники американської розвідки переконані, що Росія намагалася допомогти Дональду Трампу виграти президентські перегони, дискредитуючи кандидатку від демократів Гілларі Клінтон і її партію за допомогою кібератак. Через ці звинувачення попередня адміністрація Сполучених Штатів видворила з країни 35 російських дипломатів.
Російська влада заперечує, що намагалася у будь-який спосіб вплинути на результати виборів в США.
Американський президент Дональд Трамп також заперечує, що його соратники мають зв’язки з Москвою. “Вони нічого про це не знають. Вони не були в Росії. Вони ніколи не дзвонили в Росію. Їм ніколи ніхто не дзвонив. Це все фейкові новини….”, – заявив пан Трамп в середині лютого.
Тоді ж він звинуватив ЗМІ в тому, що публікації про зв’язки його адміністрації з Росією заважають налагодити відносини між двома країнами.
За два дні до цього у відставку був змушений піти радник Дональда Трампа Майкл Флінн, який визнав, що давав неповну інформацію про свої контакти з російським послом Сергієм Кисляком наприкінці грудня.
Через дзвінки пана Кисляк Майкла Флінна підозрювали в порушенні Закону Логана. Він діє в США з 1798 року і забороняє громадянам Сполучених Штатів, вести переговори з офіційними представниками іноземних держав, що мають розбіжності із США, якщо тільки ці громадяни офіційно не мають відповідних повноваженнь.
BBC Україна