Адміністрація президента США Джо Байдена розглядає можливість піти на поступки республіканцям у питанні міграційної політики, щоб забезпечити додаткове фінансування України й Ізраїлю.
Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела.
Так, Білий дім і Конгрес США намагаються укласти угоду, яка надасть військову допомогу двом країнам-союзникам і водночас перешкоджатиме нелегальній імміграції через американо-мексиканський кордон, адже до різдвяних канікул законодавців залишився лише тиждень.
Республіканці відмовилися схвалити збільшення фінансування України без додаткових заходів, спрямованих на зменшення рекордної кількості мігрантів, які намагаються нелегально перетнути кордон США.
Президент Джо Байден заявив, що готовий піти на значні поступки у питанні безпеки кордонів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Конгресмени-республіканці розпочали процедуру імпічменту Байдена
Джерело, знайоме з цим питанням, повідомило Reuters, що Білий дім буде відкритий для підвищення стандартів первинної перевірки кандидатів на отримання притулку.
За словами джерела, адміністрація Байдена також розглядає певну форму положення про “безпечну третю країну”, яка б відмовляла у наданні притулку мігрантам, що проїжджають через іншу країну на шляху до США.
Ще одним можливим пунктом домовленостей може стати розширення процесу прискореної депортації, відомого як “прискорене видворення”. За словами співрозмовника, ця процедура буде застосовуватися по всій країні, а не тільки на кордоні, як зараз.
Речник Білого дому Анджело Фернандес Ернандес заявив, Байден чітко дав зрозуміти, що “межа порушена” і що Конгрес має вжити заходів, щоб її виправити.
“Президент сказав, що він відкритий до компромісу”, – сказав він.
Очолювана республіканцями Палата представників має завершити роботу в цьому році до 14 грудня, а це залишає мало часу для ухвалення законів. Сенат, очолюваний демократами, має аналогічні часові рамки.
З огляду на це, мета, схоже, полягає в тому, щоб укласти угоду на найвищому рівні та, можливо, попрацювати над точними деталями законодавчого тексту під час канікул, кажуть джерела.
Два дні тому Сенат Сполучених Штатів Америки заблокував винесення на голосування законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню, який передбачав виділення додаткового фінансування у розмірі $106 млрд. $61 млрд з цієї суми мав піти на допомогу Україні.